Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Особливості заходів процесуального примусу в цивільному процесі

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.81
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 8 хвилин Кількість переглядів: 546
Рейтинг:
0
Дата публікації: 18.01.2024

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

Під час провадження в цивільному процесі можуть виникнути випадки порушення норм процесуального законодавства, які перешкоджатимуть ефективному здійсненню судочинства.

  • Цивільне процесуальне право з метою припинення таких правопорушень передбачає можливість застосування правового примусу до тих осіб, які їх вчиняють.
  • До основних ознак заходів процесуального примусу можна віднести те, що застосовуються вони виключно судом до того кола суб’єктів, що чітко зазначається законодавством, основою процесуально.
  • Підставою їх застосування є наявність відповідної ухвали.
  • Разом з цим застосування заходів примусу в рамках цивільного процесу можу бути актуальним в тому разі, коли учасники судового засідання порушують встановлені правила, або ж протиправно перешкоджають здійсненню судочинства.
  • Ухвала про застосування заходів примусу не впливатиме на рух справи та не підлягає апеляційному оскарженню окремо від судового рішення. 

Види заходів процесуального примусу: 

  • Попередження. Згідно зі ст. 145 ЦПК якщо особа, що присутня в залі судового засідання ( не обов’язково учасник цивільного процесу) порушує встановлені правила порядку судового засідання чи вдається до невиконання розпоряджень головуючого – до такої особи може бути застосоване попередження. Даний захід є найменш суворим із переліку тих, що зазначаються в ЦПК, але у випадку повторного вчинення порушення особа видаляють із зали судового засідання. Застосовується даний захід шляхом винесення суддею відповідної ухвали, яка н підлягає оскарженню. Отже, перед тим як відвідати судове засідання варто ознайомитися з обв’язками, які висуваються до присутніх під час засідань, що встановлені в ст. 216 ЦПК, а вже під час засідання, виконувати розпорядження головуючого. 
  • Видалення із зали судових засідань. Застосовуючи даний захід суд має на меті усунути перешкоду у здійсненні судочинства шляхом видалення особи, яка своїми діями порушує встановлені правила проведення судового засідання. Результатом застосування є позбавлення права на присутність в залі судового засідання. Застосовується даний захід шляхом винесення відповідної ухвали і  викликатиме вже більш значні процесуальні наслідки в порівнянні з попереднім заходом. 
  • Тимчасове вилучення доказів. Відповідно до ст. 84 ЦПК суд в деяких випадках може витребувати докази, які необхідні для з’ясування обставин справи. Та особа, у якої знаходиться доказ забов’язана надати його суду. Якщо ж існують поважні причини, що виключають можливість подання доказів  про це необхідно повідомити суд. В тому разі, якщо таких повідомлень не надходило, або причини ненадання доказів будуть визнані неповажними, то може бути застосоване тимчасове вилучення необхідних доказів. Результатом застосування є припинення можливості володіння, користування та розпорядження доказом. У постановленій ухвалі про застосування даного заходу суд має зазначити: відомості про особу, яка володіє доказом, опис самого доказу, який необхідно вилучити та дослідити, підставу для вилучення та особу якій це доручається. Варто зауважити, що ухвала матиме статут виконавчого документа.
  • Привід свідка. Свідком є особа, якій відомі обставини, що безпосередньо стосуються справи. Якщо ж суд викликає свідка, то останній повинен з’явитися та дати показання. В тому випадку, коли свідок не може прибути за викликом або ж дати показання у форматі відеоконференції про це варто обов’язеово повідомити суд. Отже, якщо свідок не з’явився за викликом, що був йому вручений належним чином, та не повідомити про причини неявки, то суд може застосувати такий захід примусу як привід. Для застосування заходу суд постановляє ухвалу, в якій зазначає відомості про свідка, що підлягатиме приводу, місце його проживання, роботи чи навчання, підстави, з який застосовується захід примусу, місце в яке повинні доставити свідка та особи, які це доручається ( працівники Національної поліції України). Вже під час виконання приводу, особа якій це доручається повинна ознайомити свідка з ухвалою. Ознайомлення здійснюється під розпис. 
  • Штраф. Якщо учасник цивільного процесу вдається до невиконання своїх обов’язків, всіляко ухиляється від вчинення певних дії, зловживає своїми правами, не виконує ухвали суд та ін. – можливим є застосування до такого учасника штрафу. У зв’язку із застосуванням даного заходу примусу постановляється відповідна ухвала судом, як матиме статус виконавчого документа. Якщо ж учасник процесу вважається безпідставним застосування до нього штрафу в нього є можливість оскаржити постановлену ухвалу в апеляційному порядку. В тому разі, коли учасник процес виправив допущені порушення, надав суду докази  що встановлюють поважність причин невиконання обов’язків чи вимог суду, то ухвала про застосування штрафу можу бути скасована судом.  

Допомога юриста в цивільному процесі: 

Для того, щоб  у суду не виникало підстав для застосування вищеперелічених заходів примусу вкрай важливо ознайомитися та дотримуватись своїх обов’язків в залежності перелік яких залежить від процесуального статусу особи.

Посприяти в цьому може адвокат. Послуги юриста можуть знадобитися на будь-якій із стадій цивільного процесу, адже збір доказів, правовий аналіз ситуації, підготовка процесуальних документів, що відповідатимуть всім вимогам законодавства та надійне представництво інтересів – це ті незамінні інструменти, що обумовлюватимуть успіх в цивільному процесі. 

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.62 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.