image

ВСТАНОВЛЕННЯ ОПІКИ НАД ІНВАЛІДОМ 2 ГРУПИ

  • icon
    Створені досвідченими юристами
  • icon
    100% відповідність законодавству
  • icon
    Доступна ціна
  • icon
    Можливість замовити індивідуальний документ

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 9 хвилин Кількість переглядів: 73
Рейтинг:
0
Дата публікації: 09.08.2024

Люди з інвалідністю II групи здатні до самообслуговування, але не можуть працювати в звичайних виробничих умовах. Процес встановлення опіки над інвалідом II групи є тривалим і складним, оскільки потребує збору великого пакету документів, розуміння юридичних процедур оформлення опікунства та наявності достатньої кількості часу для його реалізації. Метою цієї статті є розгляд того, хто може стати опікуном, куди потрібно звертатися, та підкреслення важливості юридичного супроводу під час цього процесу.

Хто має право оформити опікунство над інвалідом 2 групи

Встановлення опіки або піклування – це процес, в якому органи виконавчої влади або суд визначають, хто відповідатиме за турботу про дітей чи дорослих з обмеженою дієздатністю.

Важливо розрізняти поняття опіки та піклування:

  • Опіка встановлюється над малолітніми (до 14 років), які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, а також над особами, визнаними недієздатними.
  • Піклування встановлюється над неповнолітніми (від 14 до 18 років), які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та над особами, цивільна дієздатність яких обмежена.

Опікуна призначають, коли особу визнають повністю недієздатною, а піклувальника – коли дієздатність людини обмежена.

Вимоги до піклувальника:

  • Перевага надається родичам.
  • Важливі особисті взаємини між сторонами.
  • Опікуном може стати лише дієздатна фізична особа, яка здатна забезпечити потреби підопічного.
  • Необхідно мати добровільне бажання оформити опікунство, підтверджене письмово.

Представники державної влади ретельно підходять до вибору опікуна, надаючи перевагу тому, хто найкраще піклуватиметься про людину з інвалідністю. Також враховуються особисті побажання особи з обмеженими можливостями.

 

Куди звертатися та які документи потрібні

Перш за все, слід зазначити, що оформлення опікунства встановлює юридичні відносини між опікуном та його підопічним (особою з інвалідністю) для надання допомоги та захисту останньому.

Щоб оформити опікунство, громадянину потрібно:

  • Підготовка заяви: Скласти письмову заяву про визнання особи недієздатною. Заява подається до місцевого суду першої інстанції за місцем проживання особи, яку потрібно визнати недієздатною, або, в окремих випадках, за місцем знаходження лікувального закладу (якщо особа перебуває на лікуванні). Заява може бути подана особисто заявником, його представником або органами опіки та піклування. До заяви необхідно додати необхідний пакет документів, зокрема медичні довідки, що підтверджують наявність порушень у здоров’ї особи, та документи, що підтверджують родинні зв’язки між заявником і майбутнім підопічним.
  • Відкриття судового провадження: Після перевірки поданої заяви, суд встановлює підстави для відкриття провадження та призначає справу до розгляду.
  • Судове засідання: Учасники справи (заявник, зацікавлені особи) з’являються на призначену дату, час та місце проведення судового засідання, де розпочинається розгляд справи, вивчення доказів і заслуховування сторін.
  • Призначення експертизи: У справах, де необхідно визнати особу недієздатною, суд обов’язково призначає судово-психіатричну експертизу, яка має встановити наявність стійкого психічного чи фізичного розладу в особи.
  • Поновлення провадження: Після отримання результатів судово-психіатричної експертизи, суд протягом 10 днів поновлює провадження у справі та призначає дату, час і місце розгляду справи по суті.
  • Прийняття рішення по справі: Суд вивчає всі докази у справі та приймає рішення про задоволення або відхилення вимог заявника. У разі позитивного рішення суд визнає особу недієздатною та призначає для неї опікуна. Таке рішення діє не більше 2 років.

Чи можуть мобілізувати опікуна або піклувальника особи з інвалідністю I чи II групи?

Згідно з Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  • Опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною.
  • Особи, які постійно доглядають за особою з інвалідністю I групи.
  • Особи, які постійно доглядають за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, за умови відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Відповідно до статті 23 цього закону, не підлягають мобілізації військовозобов'язані, які мають дружину (чоловіка) з інвалідністю або одного з батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I або II групи, за умови, що ці особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов'язаних їх утримувати.

Військовозобов'язаний повинен довести, що окрім нього немає інших осіб, які за законом зобов'язані утримувати особу з інвалідністю.

Юридичний аналіз оформлення опікунства над інвалідом 2 групи в Україні

Оформлення опікунства над особою з інвалідністю 2 групи в Україні передбачає складний юридичний процес, що включає подання заяви до місцевого суду про визнання особи недієздатною, проведення судово-психіатричної експертизи для підтвердження недієздатності, а також подання до органів опіки і піклування пакета документів, включаючи рішення суду та медичні висновки. Опікун має право та зобов'язання представляти інтереси підопічного, забезпечуючи йому необхідні умови життя, і піддаватися контролю з боку відповідних органів для забезпечення захисту прав інваліда. Опікун також має право на виплати за опікунство над інвалідом 2 групи.

Роль адвоката під час оформлення опікунства над інвалідом 2 групи

Під час оформлення опікунства над особою з інвалідністю 2 групи, консультація адвоката виявляється критичною. Адвокат надає професійну допомогу у складанні заяви до суду про визнання недієздатності, виборі стратегії захисту підопічного та управлінні юридичними процедурами. Ціна консультації варіюється залежно від досвіду та кваліфікації адвоката, а також складності справи, але зазвичай виправдовується ефективністю.

Висновок

Оформлення опікунства над особою з інвалідністю 2 групи в Україні є складним і тривалим процесом, що потребує ретельної підготовки та розуміння юридичних процедур. Опікуни призначаються з урахуванням родинних зв'язків та здатності забезпечити потреби підопічного. Юридичний супровід цього процесу відіграє важливу роль у забезпеченні захисту прав інваліда та його інтересів. Консультація адвоката є необхідною для правильного складання документації та захисту інтересів під час судових процедур. Це забезпечує відповідність всіх дій законодавчим вимогам та зменшує ризики щодо невизнання недієздатності особи. Опікунство над людиною з інвалідністю, як оформити опікунство на інваліда, як зробити опікунство над інвалідом, тимчасове опікунство над інвалідом, як взяти опікунство над інвалідом.

image
Може бути цікаво

Схожі послуги та статті

image
отримати Документ

В мобільному застосунку

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.51 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.35 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 53.43 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.44 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.19 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 48.25 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 38.93 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.29 Топ 9
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і
  • PREMIUM 37.38 Топ 10
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Чи Ваше питання термінове?
  • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Чи ви проходите військову службу?
  • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.