Чоловіки з інвалідністю можуть перетинати кордон України навіть у часи воєнного стану, але це вимагає наявності відповідних підтвердних документів. У цій статті ми дослідимо можливість перетину кордону для осіб з інвалідністю та перелік необхідних документів для цього процесу.
Чи мають чоловіки з інвалідністю можливість перетинати кордон у 2024 році?
Згідно з Правилами перетину державного кордону України, під час надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право на виїзд за кордон.
З 18 травня набрав чинності новий закон про мобілізацію, однак він не змінив правил перетину для осіб з інвалідністю. Основне вимога — підтвердження інвалідності та зняття з військового обліку за допомогою відповідних документів: довідка з військкомату, відмітка у військовому квитку тощо.
Рішення щодо дозволу на перетин кордону для чоловіків з інвалідністю приймають представники прикордонної служби безпосередньо в пункті пропуску після детального аналізу документів та з’ясування всіх обставин. Існує певна ймовірність того, що з певних причин прикордонники можуть відмовити в пропуску чоловіка навіть у разі наявності всіх необхідних документів.
Для чоловіків з інвалідністю, які планують перетнути кордон, необхідний певний перелік документів
На вимогу прикордонників, під час перетину кордону чоловіки віком від 18 до 60 років потребують надати наступні документи:
- Закордонний паспорт.
- Документ, що підтверджує їх статус інваліда.
- Пенсійне посвідчення.
- Довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, затверджена Міністерством соціальної політики України.
- Документ, який підтверджує їх зняття з військового обліку.
Важливо відзначити, що для підтвердження інвалідності під час перетину кордону чоловіками призовного віку не приймається довідка від медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Тому необхідно забезпечити наявність вищезазначених документів для успішного перетину кордону.
Чи можуть чоловікам з інвалідністю відмовити у перетині кордону
Остаточне рішення щодо виїзду особи з інвалідністю за кордон приймається на пропускному пункті представниками ДПСУ. Якщо у документах виявлені неточності, потрібно додаткове підтвердження інформації або є інші обставини, прикордонники можуть відмовити у перетині кордону.
Крім того, особу з інвалідністю можуть не випустити з України у таких випадках:
- Якщо їй заборонено виїзд, що встановлено судом або іншим органом державної влади
- Якщо проти неї порушено справу або вона звинувачується у вчиненні злочину, щодо якого проводиться розслідування або судове провадження.
- У випадку відсутності всіх необхідних документів для перетину кордону.
Відмова має бути оформлена у письмовому вигляді з вказанням підстав. Це письмове пояснення може бути використане для оскарження відмови щодо перетину кордону через подання скарги до головного органу Державної прикордонної служби або звернення до адміністративного суду.
Адвокатський Супровід чоловіків з інвалідністю під час перетину кордону
Консультація адвоката з питань захисту осіб з інвалідністю включає у себе широкий спектр юридичних послуг. Адвокат може надати професійну допомогу у роз'ясненні юридичного статусу осіб з інвалідністю в Україні та їх прав та гарантій, що забезпечуються законодавством. Він може захищати інтереси клієнта у суді у випадках порушення їх прав, допомагати у встановленні опікунства чи піклування, а також консультувати з питань отримання соціальних послуг і пільг. Адвокат також надасть правову підтримку у справах зі захисту від дискримінації та вирішенні юридичних аспектів, пов'язаних з медичними документами для підтвердження інвалідності.
Співпраця з юридичним маркетплейсом 'Консультант'
Наша команда адвокатів готова забезпечити вам професійну допомогу у вирішенні проблем і захисті ваших прав. Звертайтесь до нас для отримання консультації, і ми допоможемо знайти оптимальне рішення для вашої ситуації. Платформа 'Консультант' гарантує високу якість послуг та індивідуальний підхід до кожного клієнта. Вирішення питань: перетин кордону чоловікам інвалідам 2 групи, перетин кордону для чоловіків з інвалідністю 3 групи, перетин кордону чоловіків з інвалідністю 1 групи.
Чоловіки з інвалідністю мають право перетинати кордон України навіть під час воєнного стану за наявності відповідних документів. Згідно з Правилами перетину державного кордону, під час надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю можуть виїжджати за кордон за умови підтвердження інвалідності та зняття з військового обліку. Основні документи, які необхідно мати, включають закордонний паспорт, посвідчення, що підтверджує статус інваліда, пенсійне посвідчення, довідку для отримання пільг та документ про зняття з військового обліку. Остаточне рішення приймають представники ДПСУ на пропускному пункті, і в разі неточностей у документах або інших обставин, прикордонники можуть відмовити у перетині кордону. Юридичний маркетплейс 'Консультант' надає професійну допомогу у вирішенні цих питань, забезпечуючи індивідуальний підхід та високу якість послуг. Документи для перетину кордону, чи можна зараз виїхати за кордон, перетин польського кордону сьогодні, що потрібно для перетину кордону, правила перетину кордону.