Кабмін змінив критерії для бронювання працівників критично важливими підприємствами – Юридична допомога
Кабінет Міністрів затвердив нову редакцію критеріїв і порядку визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення під час особливого періоду, а також критично важливих для потреб Збройних Сил та інших військових формувань.Введено нові вимоги для роботодавців і працівників, а також запроваджено онлайн-процедуру через портал "Дія".
Перелік лімітів встановлених для бронювання військовозобов'язаних
Кількість заброньованих військовозобов'язаних у державних органах не може перевищувати 50% від їхньої чисельності станом на 18 травня 2024 року, або на дату подання списків у разі збільшення кількості працівників.
Під час воєнного стану допускається бронювання не більше двох помічників на кожного народного депутата, які працюють на постійній основі та закріплені за Апаратом Верховної Ради. В органах державної влади, прокуратури, Бюро економічної безпеки, правосуддя та досудового розслідування також діє ліміт у 50%. Це ж стосується працівників виконавчої служби, НАБУ, ДБР, судів на посадах категорій "Б" та "В", органів місцевої влади (крім керівників).
Для поліції та ДСНС вимога 50% може бути перевищена за окремим рішенням міністра оборони на прохання міністра внутрішніх справ.
Хто підлягає 100% бронюванню
Бронюванню підлягають всі військовозобов'язані, які займають такі посади:
- Державної служби категорії "А"
- Штатних працівників патронатних служб державних органів з юрисдикцією на всю територію України
- Керівників обласних, районних та міських державних (військових) адміністрацій
- Державної служби категорії "Б", якщо тимчасово виконують обов'язки з вакантної посади держслужби категорії "А"
Також 100% бронюванню підлягають всі військовозобов'язані в судах, Конституційному суді, Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Державній судовій адміністрації на посадах держслужби категорії "А" та патронатній службі державних органів. Крім того, бронюванню підлягають усі військовозобов'язані, які займають посади голів обласних, районних, районних міських рад, сільських, селищних та міських голів.
Критерії визначення критично важливих підприємств для економіки та безпеки країни
До основних критеріїв належать:
- Сплата податків та внесків до бюджету понад один мільйон п'ятсот тисяч євро на рік.
- Надходження в іноземній валюті понад тридцять два мільйони євро на рік.
- Стратегічне значення для економіки та безпеки країни.
- Важливість для галузі або територіальної громади.
- Відсутність заборгованості зі сплати соціального страхування.
- Середня заробітна плата на рівні або вище регіонального показника.
- Резидентство в Дія Сіті.
Особливо важливими є підприємства, які виробляють, ремонтують та утилізують озброєння, військову техніку та боєприпаси для Збройних Сил та інших військових формувань. Вони отримують статус критично важливих з моменту включення до відповідного переліку.
Щоб підприємство отримало цей статус, необхідно подати документи для включення до переліку.
Копія рішення буде надсилатися до Мінекономіки та Міноборони.
Термін дії відстрочки для заброньованих
Термін дії відстрочки від мобілізації для заброньованих військовозобов'язаних не може перевищувати тривалості мобілізації (для військовозобов'язаних з органів влади) та терміну дії контракту на постачання товарів, виконання робіт чи послуг (для військовозобов'язаних на підприємствах, що забезпечують потреби Збройних сил та інших військових формувань).
Військовозобов'язані на критично важливих для економіки підприємствах, установах та організаціях бронюються на строк до 12 місяців, замість колишніх 6 місяців.
Як проходитиме бронювання через застосунок "Дію"
Постанова №650 запускає механізм онлайн-бронювання через портал "Дія". Однак, Міністерство економіки ще має сформувати єдиний список роботодавців, які будуть включені до цього механізму.
Списки на бронювання подаватимуться державними органами та підприємствами, які включені до єдиного списку, через "Дію". Це відбуватиметься після проходження ідентифікації, зокрема авторизації з використанням електронного підпису.
"Дія" отримуватиме дані про загальну кількість військовозобов'язаних у кожній юридичній особі, а також про кількість військовозобов'язаних з відстрочкою та переведених на спеціальний військовий облік. Після перевірки таких працівників автоматично переведуть на спецоблік з терміном дії відстрочки від мобілізації, з цього моменту вони вважатимуться заброньованими.
Важливість участі адвоката у процесі отримання відстрочки
Адвокат забезпечує правильне та своєчасне підготування необхідних документів, надає консультації щодо законодавчих нюансів і допомагає уникнути можливих помилок, які можуть призвести до відмови у наданні відстрочки. Він також представляє інтереси клієнта в спірних ситуаціях і надає юридичну підтримку у випадку виникнення додаткових вимог або перевірок з боку військових органів. Звернення до адвоката підвищує шанси на успішне отримання відстрочки, забезпечуючи дотримання всіх юридичних процедур та захист прав клієнта.
Щоб замовити юридичний супровід, дізнатися про ціну консультації та вартість юридичної допомоги, звертайтеся за контактним номером телефону.
Кабмін змінив критерії для бронювання працівників критично важливими підприємствами. Тепер кількість заброньованих військовозобов'язаних у державних органах не може перевищувати 50% від їхньої чисельності станом на 18 травня 2024 року, або на дату подання списків у разі збільшення кількості працівників. Введено нові вимоги для роботодавців і працівників, а також запроваджено онлайн-процедуру через портал "Дія". Участь адвоката в процесі отримання відстрочки є важливою для забезпечення правильного підготування документів та надання консультацій.