Детальніше
Адвокат з цивільних, податкових, сімейних справ, консультую військові питання
З початку повномасштабного вторгнення в Україну з боку рф та запровадження військового стану на всій території нашої держави відбувся великий відтік громадян з України. Рятуючись від війни, при виїзді за державний кордон України та перетині митного пункту пропуску, люди, як правило, вивозять із собою особисті речі, цінності, інше майно, а також грошові кошти.
У цій статті йтиметься про випадки, коли при перетині кордону України ви провозите кошти понад 10 000 євро на одну особу.
У ситуації, що склалася, працівники митної служби конфіскують у вас грошові кошти і складуть щодо вас протокол про порушення митних правил.
Як поводитися на митному кордоні у таких випадках і що робити?
1. У протоколі про порушення митних правил буде зазначено статтю 471 Митного кодексу України, а це означає, що ви порушили встановлений законодавством України порядок проходження митного контролю у зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто при проходженні «зеленого коридору» ви не маєте права провозити понад 10 000 євро. Якщо вказана сума перевищує, ви зобов'язані її задекларувати.
Процес декларування не складний, у вас просто має бути підтвердження походження цих грошових коштів. Слід зазначити, що жодні податки при цьому не будуть сплачуватися.
Санкція статті за цей вид правопорушення передбачає накладення основного виду стягнення у вигляді штрафу.
2. У протоколі вкажуть на вас як на правопорушника (ваші анкетні дані), обставини за яких ви провозили суму понад встановлену законодавством. При цьому працівники митниці обов'язково вилучать грошові кошти. Дані грошові кошти обов'язково мають бути описані в протоколі за номерами купюр, вони будуть доказом при розгляді справи в судовому процесі.
3. У протоколі про порушення митних правил буде зазначено дату майбутнього судового засідання. Посадовці митниці зобов'язані ознайомити вас під підпис із протоколом про порушення митних правил.
Також потрібно пам'ятати про те, що ви маєте право повідомити працівникам митної служби, що бажаєте отримати юридичні послуги. У цій ситуації послуги адвоката будуть необхідні. До того як прибуде адвокат ви маєте право не свідчити проти себе.
4. Слід зазначити, щоб повернути вилучені грошові кошти, ви повинні будете довести в суді основні дві речі:
- законність походження грошових коштів, тобто те, що вони не отримані від злочинної, іншої незаконної діяльності та інше;
- і те, що конфіскація цих грошових коштів зробить на вас особистий надмірний тягар.
Що це означає?
А це означає, що ви повинні довести суду, що ці грошові кошти необхідні вам для життя і ви залишитеся без засобів існування.
5. На кожну вище вказану дію вам необхідно чимало підготувати доказів і дуже грамотно скласти заперечення. Адвокат або юрист допоможуть вам розробити повний правовий аналіз ситуації.
Також не слід забувати, що якщо ви виграєте судовий процес у першій інстанції, митна служба в обов’язковому порядку подасть апеляційну скаргу.
Отже, у таких випадках без кваліфікованої правової допомоги адвоката буде не просто впоратись.