Детальніше
Працюю юристом з 2015 року.
Одними з найпопулярнішими справами у сімейному праві є розірвання шлюбу.
Причинами розірвання шлюбу можуть бути:
- смерть дружини або чоловіка;
- подання заяви подружжям до органів державної реєстрації актів цивільного стану (якщо між сторонами немає конфлікту та відсутні діти);
- подання заяви одним з подружжя до органів державної реєстрації актів цивільного стану, якщо інший зник безвісти чи визнаний таким, що є недієздатним;
- подання до суду заяви.
В сьогоднішній статті розглянемо порядок розірвання шлюбу через суд.
Підставами розірвання шлюбу через суд є:
- наявність у подружжя дітей, які не досягли повноліття;
- не надання згоди чоловіком або дружиною на розірвання шлюбу.
Заява подається за місцем де зареєстрований або проживає позивач у тому випадку коли він піклується про малолітніх, неповнолітніх дітей або ж у нього погане фізичне здоров’я. Також, сторони можуть досягти згоди щодо подання заяви за місцем де проживає будь-яка зі сторін.
Шлюб вважається розірваним в день коли судове рішення набрало законної сили. Слід звернути увагу на те, що Свідоцтво про розірвання шлюбу не надається.
Справи про розірвання шлюбу через суд розглядаються в порядку окремого та позовного провадження.
В першому випадку це ті справи, які розглядаються за заявою дружини та чоловіка коли вони мають дітей або коли один з них позбавлений волі. Обов’язковою умовою є дійсна воля сторін.
Адвокат з розлучення допоможе написати заяву до суду, в якій вказується коли саме і де був зареєстрований шлюб, причини його розірвання, наявність спільних дітей, які не досягли вісімнадцяти років. Також, до заяви подається:
- договір в якому буде зазначено з котрим з батьків проживатиме дитина після розірвання шлюбу; умови виховання тим, котрий не проживатиме разом з дитиною;
- договір в якому буде зазначено про порядок сплати аліментів та їх розмір.
Сторонам законодавство надає термін в один місяць для можливості змінити своє рішення та відкликати заяву.
Зазвичай при розгляді заяв про розірвання шлюбу в порядку окремого провадження основною метою суду є забезпечення не порушення прав дітей.
Своєю чергою в порядку позовного провадження розглядаються ті справи в котрих один з подружжя не дає згоду на розірвання шлюбу. В такому випадку інший з подружжя подає суду позовну заяву. В заяві вказується коли був укладений шлюб, чи є спільні діти, з яких причин особа бажає розірвати шлюб. Юрист з розлучення може скласти та подати за вас цю заяву.
Якщо в шлюбі є діти, які на момент подання заяви досягли чотирнадцяти років, то вони мають право прийняти рішення з котрим з батьків бажають проживати.
Суд може надати подружжя строк до шести місяців для того, щоб вони могли примиритись.
Законодавством передбачена можливість звернутися із заявою до суду для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження. Для цього необхідно подати суду відповідне клопотання. Справа в такому випадку буде розглядатися у строк до 60 днів.
Не можна звернутися до суду із заявою про розірвання шлюбу якщо жінка є вагітною або ще не пройшов один рік від дня народження дитини. Винятком є деякі випадки як вчинення злочину проти подружжя або якщо татом дитина визнана інша особа.