Детальніше
Адвокат з цивільних, податкових, сімейних справ, консультую військові питання
Економічна нестабільність, військовий стан, політичні дисонанси, масовий відтік фахівців – призвело до того, що в країні почалася тотальна нестача кваліфікованих кадрів.
Майже кожний другий громадянин хоч раз у своєму житті проходив співбесіду та конкурсний відбір на посаду. Проте, під час чи після співбесіди багато хто розчаровувався і задавався питанням: «А чи взагалі мені варто було обирати саме цю посаду або відгукатися на цю вакансію». Зазначені питання є непоодинокі і майбутні працівники задають їх не просто так.
Проходячи не одне коло співбесід настає розчарування саме через те, що роботодавець вже з першої комунікації намагається побудувати діалог таким чином, аби кандидат відчув себе некомфортно.
Виставляючи вакансію роботодавець також може завідомо вже висувати дискримінаційні вимоги такі як:
- наявність диплома про вищу освіту саме якогось конкретного ВУЗа за переліком. Це цілком є некоректною вимогою та одразу дискредитує усіх решта майбутніх кандидатів, які мають диплом про вищу освіту та кваліфікацію ВУЗа, який не ввійшов до «ТОП-списку» роботодавця;
- вимоги за віком: не молодше та не старше граничного віку.
- вимоги за половою ознакою. Коли роботодавець одразу вказує, що обирає на конкретну позицію тільки жінок або тільки чоловіків.
А тепер зазначимо, що саме ставить в глухий кут етап проведення співбесіди:
- дискримінаційні питання: політичні погляди, відношення до релігії, питання про вік, яку фінансову винагороду отримували на попередньому місці роботи, проходження перевірки на поліграф, якщо це не спеціальні державні структури та інше;
- гендерна нерівність: питання про планування декретної відпустки, планування заміжжя, планування про дітей і т.д.
Якщо роботодавець висуває саме такі вимоги та в такому форматі вибудовує співбесіду, тоді варто замислитись про необхідність співпрацювати з таким роботодавцем.
Тепер поговоримо, коли ви вже пройшли етап співбесіди, саме вашу кандидатуру відібрали для майбутньої співпраці і ви вже отримали довгоочікуваний джоб-оффер.
Проте, трапляються випадки, коли до моменту укладання трудового договору роботодавець вимагає від працівника ще низку вимог. Наприклад, проходження медичного огляду із наданням результатів медичних досліджень та результатів певних медичних аналізів. Однак, в таких випадках вказані вимоги роботодавця не мають під собою правового підґрунтя і жодною нормою закону не підкріплена.
Варто зазначити, що саме результати медичних досліджень та результати аналізів є лікарською таємницею, яка стосується тільки вас і лікаря, ніякі треті особи не мають право знати та втручатися у ваш стан здоров’я.
Якщо роботодавець все ж таки погрожує не укладати з вами трудовий договір та відмовляє у прийнятті на роботу, вам знадобляться послуги адвоката, який допоможе розробити правовий аналіз ситуації та вибрати стратегію захисту.
Необхідно зазначити, що кожний громадянин має право оскаржити незаконне рішення у судовому порядку. Наступна стадія з якою буде працювати ваш адвокат – судовий процес щодо незаконної відмови у прийнятті на роботу.