Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Компонування напівпровідникових виробів: поняття, умови правової охорони та процедура реєстрації

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.81
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 576
Рейтинг:
0
Дата публікації: 20.03.2024

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

Технологічний прогрес супроводжують не тільки об’єкти промислової власності, які хоча й пов’язані з ним, але відображають не всю палітру його напрямків. Право інтелектуальної власності містить один об’єкт, який напряму пов’язаний з технологічним розвитком, а саме – компонування напівпровідникових виробів, що являє собою пов’язані певним чином зображення які є зафіксованими чи закодованими та становлять тривимірну конфігурацію шарів з яких складається напівпровідниковий виріб. Кожне зображення компонування повинно містити в собі конфігурацію, або ж частину конфігурації такого виробу на будь-якій із стадій його виготовлення. Важливість правової охорони даного об’єкта інтелектуальної власності полягає втому, що для його створення потребується значний творчий внесок його автора, різноманітне обладнання, витрати як часу, так і коштів, але разом з цим вже готовий напівпровідниковий виріб досить легко скопіювати, використовуючи пошарове фотографування, наприклад. Виходячи з цього, отримання охоронного документа (свідоцтва) допоможе захистити власників виробу від неправомірних дій. 

Особливості компонування напівпровідникових виробів: 

Відповідно до ст. 473 ЦКУ суб’єктами права на даний об’єкт інтелектуальної власності є автор, а також інші особи, що набули право на компонування напівпровідникового виробу шляхом укладення договору, або ж за законом. Виходячи із даного законодавчо-встановленої норми можна стверджувати, що та особа, працею якої було створено об’єкт, визнається автором, тобто первинним суб’єктом на компонування. Первинним суб’єктом законодавець не обмежується, а тому такі особи як : роботодавець, замовник, спадкоємці та загалом правонаступники – всі вони також є суб’єктами права на даний об’єкт інтелектуальної власності, але вже вторинними. Варто зазначити і про те, що компонування може бути створене і у співавторстві, а тому кожен із співавторів наділятиметься однаковим правом на проведення реєстрації даного об’єкту. Варто звернути увагу і на комплекс майнових прав якими наділятиметься первинний суб’єкт, або ж правонаступники, а саме: право на використання компонування, право на видачу дозволів на використання, право перешкоджати неправомірному використанню об’єкта, а також взагалі забороняти таке використання  та ін. Виникають вищеперелічені права після реєстрації і є чинними протягом 10 років. При чому відлік даного строку починатиметься із дати, що є найбільш ранньою: закінчення того року в якому даний об’єкт було використано на комерційній основі (незалежно від країни використання), або ж закінчення того року в якому подавалася заявка на реєстрацію. Для того щоб отримати правову охорону компонуванню необхідно відповідати умовам оригінальності. Оригінальним компонуванням не можна вважати таке, що створювалося шляхом простого копіювання інших компонувань, або ж таке, що вже відоме у сфері мікроелектроніки до подання заявки чи до монету першого використання. Якщо ж з моменту першого використання до дати подання заявки на реєстрацію пройшло два роки, то компонування не можна визнати таким, що відповідає умові оригінальності. Уваги потребує так зване право попереднього користувача, тобто коли особа до подання заявки на компонування або ж до дати встановлення пріоритеру, добросовісно використовувала компонування в межах України чи реалізовувала підготовку до використання, то така особа отримуватиме право на продовження використання компонування. 

Процедура реєстрації компонування напівпровідникових виробів: 

  1. Першим кроком є складання заявки. Заявка має містити: відповідну заяву а також матеріали для ідентифікації компонування. Заявка повинна стосуватися виключно одного компонування. Складену заявку можна подати як в письмовій, так і в електронній формі до НОІВ як органу, який вповноважений на проведення реєстрації. Варто зазначити, що за подачу заявки стягується збір.
  2. Отримавши заявку, НОІВ проводитиме її експертизу. Результати експертизи виражатимуться у формі висновку на підставі якого прийматиметься рішення про проведення реєстрації. 
  3. Якщо ж рішення прийнято, то вже після сплати заявником державного мита НОІВ проводитиме реєстрацію. Квитанцію про сплату мита заявник повинен надати НОІВ протягом 3 місяців після отримання рішення про здійснення реєстрації. 
  4. Вже протягом 4 місяців після проведення реєстрації НОІВ видає свідоцтво, що і буде підставою для виникнення вищезазначених прав. 

Допомога юриста у захисті об’єктів інтелектуальної власності:

Оскільки вищеописана процедура є достатньо тривалою та складною, то вкрай рекомендованими є послуги юриста. Юрист допоможе підготувати заявку, направити її до НОІВ та супроводжуватиме клієнта протягом її реєстрації. Також консультація юриста є важливою і при порушенні майнових чи особистих немайнових прав на об’єкт інтелектуальної власності, адже для цього передбачається судовий порядок, складання процесуальних документів, представлення інтересів, обрання стратегії захисту, правовий аналіз ситуації та ризиків.  

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.62 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.