Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Правові особливості контрактації сільськогосподарської продукції

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.79
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 8 хвилин Кількість переглядів: 556
Рейтинг:
0
Дата публікації: 21.03.2024

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

Зважаючи на те, що в нашої країни досить потужний аграрний потенціал, великого значення набувають договори, що укладаються в порядку здійснення сільськогосподарської діяльності. Одним із таких договорів є договір контрактації сільськогосподарської продукції за яким виробник продукції бере на себе забов’язання передати іншій стороні, контрактанту вироблену продукцію у той строк, і в тій кількості та асортименті, що визначається сторонами при укладенні договору, а контрактант в свою чергу, забов’язаний прийняти і оплатити продукцію, а також сприяти виробникові у виробництві (ст. 272 ГКУ). Досить активно даний договір використовується в сфері державних закупівель сільськогосподарської продукції. Виходячи із вищенаведеного визначення договору, можна стверджувати про те, що основним сторонами його є виробник (ФОП, юридична особа), що спеціалізується а виробництві сільськогосподарської продукції та замовник (державний орган, державне підприємство та ін. суб’єкти господарювання). 
Особливості договору контрактації сільськогосподарської продукції:
Основними ознаками договору є те, що він укладається з приводу продукції, якої на момент укладення ще не існує, адже якщо виходити із визначення слова контрактація, то це є забов’язанням щодо виготовлення, поставки продукції, надання гарантій її купівлі у майбутньому. Ще однією характерною ознакою даного договору є те, що виготовлення продукції та її поставка здійснює виробник за договором. Звичайно, варто враховувати й те, що сама поставка не здійснюється одразу після укладення договору, а через деяких тривалий час. Щодо правих ознак, то до них можна віднести: консенсуальність, двосторонність та відплатність. Предметом договору може виступати виключно сільськогосподарська продукція, тобто така, що підлягає вирощуванню, виробництву, розведенню самими виробником та може перебувати у сирому стані, або ж після первинної обробки.  Ключовим значенням для будь-яких договорів є істотні умови, і законодавство чітко встановлює їх перелік, а саме:
•    Вид продукції, її асортимент. Також необхідно зазначити допустимий вміст шкідливих речовин в залежності від виду продукції.
•    Кількісні характеристики тієї продукції, яку повинен прийняття контрактант.
•    Також необхідно обов’язково визначати як ціну за одиницю продукції, так і загальну суму договору. 
•    Порядок та умови, відповідно до яких здійснюватиметься поставка продукції,  а також строк її здачі-приймання. 
•    Обов’язки заготівельника, тобто контрактанта щодо сприяння у виробництві продукції її транспортуванні. 
•    Відповідальність сторін за невиконання договірного забов’язання та інші умови.
Окрім загальних положень все ж варто зазначити і про ризики, які існують при укладенні даного різновиду договорів. Оскільки обов’язки щодо вироблення, вирощення, виробництва лежать саме на виробнику, то такі форс-мажорні обставини як повені, буревії та інші погодні умови, воєнні дії, епідемії – все це створюватиме перешкоди для виконання умов укладеного договору. Тому обов’язково варто зазначити перелік форс-мажорних обставин, які звільнятимуть від відповідальності за невиконання договірних забов’язань. Законодавством також встановлені й особливості щодо виконання умов договору а конкретніше це стосується виробника який повинен завчасно повідомити контрактанта (за 15 днів) про початок заготівлі продукції а також про кількість та строки в які вона здаватиметься. Для зручності сторони повинні скласти графік здачі предмету договору. Основним обов’язком контрактанта є приймання всієї продукції відповідно до умов, що закріплені в договорі. Приймання може бути здійснене як безпосередньо у виробника, так і шляхом доставлення продукції до контрактанта. В будь-якому разі всі особливості щодо приймання варто зазначити у договорі. 
Відповідальність сторін за невиконання умов договору: 
Видами відповідальності, які можна застосувати до сторони, яка не виконує свої договірні забов’язання за договором контрактації сільськогосподарської продукції є: неустойка (розмір встановлюється договором, або ж законом) та відшкодування збитків. У ст. 274 ГКУ встановлюються випадки, в яких можна застосовувати той чи інший із зазначених вище видів відповідальності. Наприклад, якщо продукція не була здана відповідно до тих строків, які встановлені у договорі, то виробник сплачуватиме неустойку, розмір якої може встановлюватися сторонами при укладенні договору, а в деяких випадках передбачатися законом. Якщо ж порушені умови з боку контрактанта, а саме в частині приймання продукції, то він сплачуватиме другій стороні такий вид неустойки як штраф, розмір якого складає 5% від вартості тієї продукції, яку він не прийняв та відшкодовує збитки. У випадку, якщо дії контрактанта призвели до псування продукції, то відшкодуванню підлягає повна вартість такої продукції. В тому разі, якщо контрактант поніс збитки через несвоєчасну підготовку до здачі-приймання продукції і про це він не був попереджений другою стороною,  то такі збитки відшкодовуватимуться виробником. 

Допомога юриста при укладенні договорів: 

Послуги юриста можуть знадобитися на будь-якому етапі укладення договору. Починаючи із розробки проекту, юрист проводитиме правовий аналіз ситуації, оцінюватиме ризики для того щоб зміст договору задовольняв вимоги сторін та не ставив їх у невигідне положення. Якщо ж мова йтиме про притягнення до відповідальності контрагента, який не виконує умови договору, юридичний супровід допоможе ефективно стягнути неустойку, або ж відшкодувати завдані збитки. 

 

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Студенцов Олександр Олександрович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Грицай Микола Ігорович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 59.89 Топ 3
image

Боревич Марія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 55.84 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 52.72 Топ 5
image

Баладига Сергій

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 49.63 Топ 6
image

Макеєв Дмитро Вячеславович

Юрист Україна / Кременчук
і
PREMIUM 48.46 Топ 7
image

Хижавська Олеся Ярославівна

Юрист Україна / Хмельницька область
і
PREMIUM 39.18 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 39.09 Топ 9
image

Молчанов Олег Вікторович

Адвокат Україна / Київ
і
PREMIUM 37.66 Топ 10
image

Палагіна Юлія Володимирівна

Юрист Україна / Харківська область
і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.