Детальніше
Працюю юристом з 2015 року.
Особа може зіштовхнутися з ситуацією коли Державна міграційна служба видає рішення, яке її не задовольняє. В такому випадку кожен має право на оскарження рішень ДМС в досудовому (адміністративному) або судовому порядку.
За загальними правилами працівники ДМС радять усунути недоліки та подати документи повторно. Але обравши такий метод особа зазвичай витрачає час та кошти. Це пов’язано з тим, що треба оплатити мито, завірити нотаріально документи, продовжити медичну страховку.
Загалом, можна подати на оскарження рішень ДМС:
- щодо відмови у виданні дозволу на імміграцію до нашої держави;
- щодо скасування права іммігрувати до нашої країни;
- щодо відмови у наданні особі статусу біженця;
- щодо відмови в наданні особі додаткового захисту;
- щодо відмови у виданні посвідки на проживання;
- щодо скасування посвідки на проживання.
Якщо особа вирішила звернутися до Державної міграційної служби для оскарження рішення, то їй це слід зробити протягом одного місяця від дня отримання незадовільного результату. Бувають випадки коли ДМС потрібен додатковий термін для розгляду заяви, тоді його продовжують ще на 15 днів. Про це особу повідомляють офіційним листом.
Слід звернути увагу на те, що на період воєнного стану особі надано право звернутися до ДМС зі скаргою з порушенням місячного терміну наданого на оскарження.
Перед тим, як особа вирішить звернутися із заявою до ДМС, спочатку треба визначитися з тим, чому дали відмову. Для цього їй слід звернутися до співробітника Державної міграційної служби.
Під час оскарження рішень міграційної служби в скарзі слід зазначити інформацію з якою особа не згідна та додати докази. Після цього відбувається розгляд звернення.
Розглянувши заяву Державна міграційна служба може прийняти рішення про її задоволення при умові, що документи зібрані правильно. У такому випадку через декілька днів на сайті Державної міграційної служби міняється статус поданих документів.
Якщо ж після звернення до ДМС особа не отримала бажаного результату, то їй треба написати позов до суду. Тому, для оскарження рішень ДМС радимо звернутись до міграційного адвоката, який проаналізує ситуацію, наддасть консультацію, збере необхідні докази. Фахівець складе позовну заяву з дотримання норм КАСУ для того, щоб визнати рішення незаконним та представить ваші інтереси в суді. Також, адвокат здійснить супровід під час виконання рішення суду.
Клієнту необхідно подати адвокату рішення, яке підлягає оскарженню, копію паспорта, а інші також документи, які можуть знадобитися після вивчення фахівцем ситуації. В обов’язковому порядку адвокат укладе з клієнтом договір про надання юридичних послуг.
Позов подається до окружного адміністративного суду за місцем Державної міграційної служби. Своєю чергою Державній міграційній службі слід подати копію позовної заяви з відміткою про те, що суд її прийняв чи ухвали, про те що суд відкрив провадження.
Також, до прикладу якщо особа оскаржує рішення щодо отримання статусу біженця або надання додаткового захисту, особі продовжують термін дії довідки щодо захисту на території нашої держави.