В теперішній час зросла тенденція залучати інвестиції в бізнес. Є різні варіанти залучення коштів у власну справу. І одним з таких є отримання гранту. Сьогодні хочемо розповісти як оформити грант на теплицю. Це особливо актуально для тих, хто має у розпорядженні земельну ділянку, володіє навичками вирощування продуктів, досліджує нові технології та хоче вдосконалюватися і радувати оточуючих продуктами власного виробництва. А власне як отримати потужну інвестицію у формі гранту від держави на цю справу, давайте розглянемо далі.
Згідно з чинним законодавством, фізичні особи підприємці та юридичні особи, що не займаються господарською діяльністю на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, можуть подавати заявки на отримання грантів. Такі особи повинні відповідати певним критеріям:
- відсутність санкцій,
- відсутність участі в галузях, пов'язаних з виробництвом зброї чи алкогольних напоїв,
- відсутність проблем з бюджетною заборгованістю.
Так, одним із важливих напрямків використання грантової допомоги є підтримка аграрного сектору. І от саме гранти можуть бути виділені для підтримки будівництва нових теплиць. Щоб оформити грант на теплицю, на момент подання заявки треба вже мати теплицю площею від 0,4 до 2,4 гектарів плюс будівництво здійснити протягом одного року.
А зараз хочемо звернути увагу на те, які ж зобов'язання перед державою виникають внаслідок отримання такого гранту - питання яке на консультаціях чуємо найчастіше. Отже, особи, котрі отримали грант зобов'язані створювати робочі місця в кількості менше 4 постійних та 10 сезонних робочих місць на 1 га площі модульної теплиці, сплачувати податки та збори, а також здійснювати свою діяльність протягом трьох років після завершення будівництва.
До речі, якщо у вас виникають труднощі з ознайомленням умов отримання гранту, чи поданням заяви ви завжди можете звернутися до нас за допомогою.
Не менш актуальним питанням під консультування нами є таке: “На що ж можна витратити ці кошти?”. Отже, грантова допомога призначена для витрат на:
- будівництво теплиці та введення її в експлуатацію;
- придбання необхідного обладнання та матеріалів (садивного матеріалу, насіння, технологічного обладнання);
- доставку такого обладнання та матеріалів.
Зауважимо, що отримати грант можна у сумі, що не перевищує 70% вартості проєкту, який вказано в заяві. З цього випливає те, що частина коштів має бути акумульована в теплицю самостійно. А взагалі допомога надається від 2 до 7 млн гривень, в залежності від заявленої площі теплиці.
Нас часто запитують: а що буде якщо не дотримати умов гранту на якомусь етапі його реалізації? В такому випадку отримувачі гранту можуть бути зобов'язані повернути отриману суму. Проте плюсом є те, що грантова допомога не оподатковується, і це робить її привабливою формою отримання інвестицій бізнесу.
Таким чином, гранти є потужним механізмом, що здатен не просто підтримувати підприємницьку діяльність, а й активно розвивати економіку, що особливо актуально в розрізі сучасної ситуації. Саме тому ми вважаємо що будівництво нових теплиць шляхом використання грантових коштів, є безумовним кроком вперед у розбудові економічно сильної та конкурентноспроможної країни. Ну а ми будемо максимально точно та ефективно сприяти швидкому отриманню вами інвестицій, надаючи швидкі та якісні консультації в оформленні гранту на теплицю і не тільки.