Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Особливості взаємодії державних та приватних виконавців при визначенні поточного рахунку боржника для здійснення видаткових операцій

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
PRO 71.56
Реклама
Собяніна Олена Вадимівна
Собяніна Олена Вадимівна
Юрист
Україна / Одеська область
Собяніна Олена Вадимівна

i

Час прочитання: 9 хвилин Кількість переглядів: 323
Рейтинг:
0
Дата публікації: 22.04.2024

юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.

У період дії воєнного стану в Україні фізична особа - боржник, на кошти якої накладено арешт, може звернутись до державного або приватного виконавця, який наклав арешт на кошти цієї особи, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує 2 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на 1 січня поточного календарного року (станом на 01.01.2024 – 16000грн.), без урахування такого арешту.

Заява подається у письмовому вигляді або в електронній формі на офіційну адресу електронної пошти органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, який наклав арешт на кошти боржника, та має містити:

номер поточного рахунку фізичної особи - боржника у банку (за стандартом IBAN), який необхідно визначити для здійснення видаткових операцій;

найменування банку, в якому відкрито поточний рахунок.

Виконавець протягом двох робочих днів з дня отримання такої заяви, має винести постанову про визначення поточного рахунку фізичної особи - боржника у банку для здійснення видаткових операцій (крім випадків, коли така постанова вже винесене іншим виконавцем).

При разі накладення арешту на кошти, розміщені на декількох поточних рахунках боржника, у тому числі у різних банках, а також наявності кількох виконавчих проваджень стосовно боржника визначається один поточний рахунок для здійснення видаткових операцій.

Під час розгляду заяви, виконавець за допомогою АСВП (автоматизована система виконавчого провадження) перевіряє наявність відкритих виконавчих проваджень стосовно боржника. У разі наявності відкритих виконавчих проваджень стосовно боржника перед винесенням постанови про визначення поточного рахунку боржника у банку для здійснення видаткових операцій виконавець повинен перевірити наявність або відсутність такої постанови в інших виконавчих провадженнях.

Відомості про поточний рахунок боржника у банку, визначений для здійснення видаткових операцій (у тому числі номер поточного рахунку боржника у банку (за стандартом IBAN), найменування банку, в якому відкрито рахунок), відображаються в узагальненій інформації про боржника, яка формується в автоматизованій системі. У разі відсутності в узагальненій інформації про боржника, таких відомостей перевірка здійснюється шляхом надсилання запиту на офіційну адресу електронної пошти органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, у якого на виконанні перебуває відкрите виконавче провадження відносно боржника, яким надано відповідну заяву.

Запит підлягає невідкладному розгляду, а відповідь на нього надсилається на офіційну адресу електронної пошти органу державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Постанова про визначення поточного рахунку фізичної особи - боржника у банку для здійснення видаткових операцій надсилається до банку, у якому відкрито визначений для здійснення видаткових операцій поточний рахунок боржника та органу державної виконавчої служби чи приватному виконавцю, на виконанні у якого перебуває виконавче провадження стосовно боржника, на офіційну електронну адресу не пізніше наступного робочого дня з дня її винесення. 

Виконавець може відмовити боржнику у визначенні поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій у разі, якщо: 

  • у заяві про визначення поточного рахунку відсутний номер поточного рахунку боржника у банку (за стандартом IBAN), що необхідно визначити для здійснення видаткових операцій, або найменування банку, в якому відкрито поточний рахунок, або не підписана фізичною особою - боржником;
  • встановлено, що боржнику вже визначено поточний рахунок у банку для здійснення видаткових операцій крім випадків коли боржник звертається з заявою про зміну поточного рахунку для здійснення видаткових операції;
  • арешт на кошти боржника накладено при виконанні ухвали суду про забезпечення позову;
  • виконавче провадження, у якому накладено арешт на кошти боржника, закінчено на підставі статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» або виконавчий документ у цьому виконавчому провадженні повернуто стягувачу відповідно до статті 37 цього ж Закону;
  • зазначений у заяві номер поточного рахунку не збігається з номером поточного рахунку, який міститься в матеріалах виконавчого провадження.

Про відмову в задоволенні заяви боржника про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій виконавець письмово повідомляє боржника в порядку, шляхом надсилання такої відповіді простою кореспонденцією на пощтову адресу боржника, або електрону адресу, якщо це зазначено у заяві. 

Дія постанови про визначення поточного рахунку фізичної особи - боржника у банку для здійснення видаткових операцій припиняється у разі: скасування постанови про визначення поточного рахунку; визначення боржнику іншого поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій; встановлення факту одночасної дії таких постанов; завершення виконавчого провадження у відповідності до п. 13 ч. 1 ст. 37 ЗУ «Про виконавче провадження, постанови про зняття арешту з нерухомості, зняття арешту з рахунків або скасування постанови якою накладено арешт. 

Для припинення дії постанови про визначення поточного рахунку виконавець виносить в автоматизованій системі повідомлення про припинення дії постанови. У разі винесення такого повідомлення боржник може повторно звернутись до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, якими накладено арешт на його кошти, для визначення поточного рахунку в банку для здійснення видаткових операцій.

У разі зупинення діяльності приватного виконавця, яким накладено арешт на кошти боржника, дії вчиняються приватним виконавцем, який заміщує приватного виконавця, діяльність якого зупинена. У разі якщо приватний виконавець, який наклав арешт на кошти боржника та не має можливості зняти арешт з рахунгків, на період зупинення своєї діяльності не вирішив питання про своє заміщення іншим приватним виконавцем або не надав Міністерству юстиції України інформацію про таке заміщення, відділом примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень, компетенція якого поширюється на територію виконавчого округу такого приватного виконавця.

У разі припинення органу державної виконавчої служби, яким накладено арешт на кошти боржника, дії вчиняються державним виконавцем органу державної виконавчої служби, який є правонаступником органу державної виконавчої служби, що припинився.

На цей період доцільно буде звернутись до відповідноного фахівця для здійснення досудове врегулювання спорів.

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.62 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.