image

Перетин кордону: нюанси і особливості згідно оновленого Закону

  • icon
    Створені досвідченими юристами
  • icon
    100% відповідність законодавству
  • icon
    Доступна ціна
  • icon
    Можливість замовити індивідуальний документ

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 8 хвилин Кількість переглядів: 1041
Рейтинг:
0
Дата публікації: 22.04.2024

Як виїхати за кордон і чи можна зараз виїхати за кордон ? Такі питання є частими серед наших клієнтів враховуючи наявні правила перетину кордону для українців. Які ж зміни після 18 травня 2024 року зазнали умови перетину кордону і загалом правила перетину українського кордону ? 

Тимчасове обмеження у праві виїзду за межі україни зумовлене нинішнім законодавством. 

У Постанові Кабінету Міністрів України №57 зазначено порядок перетину кордону (перетин кордону, де врегульовані питання які власне особи мають право виїхати за кордон, які потрібні документи для того, щоб на пункті пропуску пред'явити). Обмеження виїзду за межі україни супровід на кордоні практично всі ці питання врегульовані. Практика на сьогодні така, що кордон перетинають, виїжджають, щоправда посилення контролю стало відчутним особливо в кінці минулого року. Чи можна виїхати за кордон виїхати за кордон можна звичайно за наявності підстав. Що стосується осіб з інвалідністю І,ІІ,ІІІ групи: сканування, фотографування їхніх документів, перевірка по базам даних займає неабияку кількість часу. Через це спостерігається утруднення. Тут варто сказати що найпроблемніша і мабуть найскладніша ситуація відбувається з тими, хто має відстрочку: багатодітні та супровід на кордоні - ті, які супроводжують особу з інвалідністю. Чомусь ці категорії громадян потрапляють під більший контроль, (про це правила виїзду за кордон під час війни не містять звичайно уточнення). 

В чому ж саме причина і які тут нюанси? Якщо перечитати Постанову №57, то бачимо, що норми щодо пред'явлення військово-облікових документів немає. Довгий час з цього приводу відбувалися суперечливі ситуації, і врешті 11 квітня 2024 року прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", яким унормовано дане питання. До речі багато питань, в тому числі перетин кордону для чоловіків стали врегульованішими. 

В частині 6 статті 22 Закону України“ Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку” зазначено: “У період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.” 

Тому фактично з 18 травня 2024 року (саме в цей день набувають чинності дані зміни)  ця норма перестала бути спірною і відповідно всі, хто мають право на відстрочку зобов'язані пред'явити на кордоні всі документи, що передбачають правила перетину кордону для чоловіків, в тому числі і військово-обліковий документ.

Цікавим є продовження даної частини статті 22, в якому зазначено про фото- та відеофіксацію процесу перевірки документів на кордоні. При цьому фіксація дозволяється на технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Скоріше всього це тому, що за короткий період часу набрання чинності норми важко буде встигнути оснастити відповідних працівників тими самими боді камерами наприклад. Щоправда тут мова йде про уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки та поліцейських (в яких і так є камери). 

Взагалі перетин кордону чоловікам після 24 лютого 2022 року змінювався неодноразово. Зрозуміло, що правила виїзду за кордон чоловіків під час війни повинні виконувати основну функцію - обороноздатність в країні шляхом достатньої кількості сил в тому числі людського ресурсу.  

Хотілося б ще поговорити чи має значення які документи потрібно для перетину кордону в залежності який саме кордон перетинати. Перетин словацького кордону, перетин польського кордону сьогодні на законодавчому рівні значення у плані які документи на перетин кордону потрібні - немає. Так, ми спостерігаємо ситуацію що наприклад умови перетину польського кордону відрізняються від інших, чи процесуальний перетин українського кордону залежить від місця його здійснення, проте в будь-якому випадку потрібно посилатися на юридичне підґрунтя і тут бачимо що документи для перетину кордону однакові практично по всій території кордону. У воєнний час перетин польського кордону правила перетину польського кордону для чоловіків як і скрізь обмежений з метою забезпечення національної безпеки та уникнення потенційних загроз для країни. 

Взагалі  проблематика перетину кордону чоловіками набуває особливого значення через наступні фактори: незнання пересічними про те, що потрібно для перетину кордону,  правила перетину кордону на авто особливо не відрізняються від іншого транспорту, нові правила перетину кордону з єс. 

Це все потроху унормовується законодавцями, а як дізнатися чи можна виїхати за кордон ви завжди можете звернувшись до нас. Ми готові проконсультувати вас з питань що потрібно щоб виїхати за кордон .

image
image
отримати Документ

В мобільному застосунку

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 76.57 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.35 Топ 2
    image

    Грицай Микола

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.87 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.61 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.36 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 48.39 Топ 6
    image

    Хижавська Олеся

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 47.94 Топ 7
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.7 Топ 8
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.68 Топ 9
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.51 Топ 10
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Юрист Україна / Київ
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Чи Ваше питання термінове?
  • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Чи ви проходите військову службу?
  • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.