Детальніше
Адвокат з юридичним стажем 28 років
Акт про настання смерті військовослужбовця, що це таке та що з ним робити.
Одного разу до мене звернулась жінка з такою проблемою, що її муж на самому початку військового стану був мобілізований до ЗСУ та через декілька місяців загинув на лінії зіткнення.
Військова частина надала дружині загиблого пакет документів, що підтверджує його загибель в період військового стану під час захисту Батьківщини.
З цими документами жінка звернулась до ТЦК та СП (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) с заявою про виплату їй одноразової грошової допомоги в зв’язку з загибеллю чоловіка, але жінці було в цьому відмовлено, в зв’язку з тим, що замість свідоцтва про смерть вона надала акт про настання смерті військового.
Та що ж робити людині в разі отримання акта про настання смерті та в зв’язку з чим надають такий акт, а ні лікарське свідоцтво про смерть.
По-перше, такий акт надають в зв’язку з тим, що тіло загиблого не можливо було евакуювати з міста загибелі (в зв’язку з обстрілом, в зв’язку з тим, що територія де загинув військовий перейшло під контроль ворога та інші причини), але факт гибелі можуть підтвердити очевидці.
По-друге, якщо ви отримали акт про загибель, не потрібно засмучуватися, це лише приведе до зайвих кроків, які потрібно зробити щоб отримати офіційне свідоцтво про смерть.
Яким же чином потрібно діяти в такій ситуації?
- Потрібно звернутись, до зручного для вас відділу ДРАЦС, з заявою про видачу вам свідоцтва про смерть, на підставі акту про настання смерті. На дану заяву вам нададуть відповідь в якої вам буде відмовлено в видачі свідоцтва про смерть, в зв’язку з тим, що вами надано документ про смерть не встановленої форми (акт про настання смерті).
- Після цього, з цією відповіддю ви звертаєтесь в суд за містом розташування відділу ДРАЦС, с заявою про встановлення факту смерті.
Але, зверніть особливу увагу, що судді з недовірою та підозрою ставляться до такого роду заяв, в зв’язку з чим, необхідно долучити до заяви максимальну кількість доказів.
- Доказами можуть бути, той же акт про загибель, витяг з наказу про виключення зі списків особового складу, службове розслідування де викладені причини загибелі, повідомлення про смерть з ТЦК та СП, пояснення можливих свідків, можливо також необхідно буде подати клопотання про допит свідків (осіб яки склали цей акт про смерть), мабуть є фотографії з тілом загиблого та інші наявні документи які підтверджують факт загибелі.
- Після отримання рішення суду про встановлення факту смерті, родичі загиблого, знов звертаються до відділу ДРАЦС з заявою про отримання свідоцтва про смерть, до якого додають це рішення суду, на підставі чого родичам вже повинні видати свідоцтво про смерть.
- Та вже після цього родичі загиблого знов спрямовують заяву та пакет документів разом з свідоцтвом про смерть, до ТЦК та СП, з метою отримання грошової допомоги.