Працюю юристом з 2015 року.
У зв’язку із запровадженням воєнного стану, громадяни у віці з вісімнадцяти до шістдесяти років підлягають мобілізації. Однак, є категорія осіб, які звільняються від проходження військової служби.
Найпоширенішими підставами для складання рапорту про звільнення із зсу військовослужбовцями є:
- дружина-інвалід;
- свої батьки-інваліди першої або другої групи чи дружини.
Законодавство не встановлює конкретно, яку групу інвалідності повинна мати дружина, тому можна зробити висновок, що будь-якої.
Законодавством України надана можливість військовослужбовцям подати рапорт на звільнення. Він подається разом з документами, які надають право на звільнення командиру де служить військовозобов’язаний. Надалі рапорт розглядається командиром та передається його керівництву з клопотанням. Доволі часто в рапорті вказують прізвища всіх командирів.
Для того, щоб особу звільнили, слід подати оригінали документів або їх нотаріально завірені копії.
Рапорт про звільнення повинен містити в собі:
- причину за якою особа звільняється з державної служби;
- чи бажає або не бажає особа бути у військовому резерві;
- погодження на те, щоб особу виключили зі складу частини до якої закріплений;
- ТЦК СП до якої надсилається справа.
Підтвердженням права на звільнення за сімейними обставинами може бути:
- довідка про інвалідність;
- посвідчення, що підтверджує інвалідність;
- документи, що є підтвердженням родинних відносин.
Якщо особа вирішила подати запит власноруч, то його слід зареєструвати у канцелярії та отримати відмітку про дату прийняття та вхідний номер. Також, слід зробити екземпляр документів для себе.
Виникають ситуації коли військовослужбовцю відмовляють у їх прийняті. Тоді, варто відправити рапорт поштою. Для цього слід оформити цінний лист з описом про вкладення, які додаєте.
Після того, як особу звільнили від військової служби, вона повинна здати посаду, отримати розрахунок та стати на облік до ТЦК СП за місцем де проживає. Для того, щоб стати на облік особі дається п’ять днів.
- Виникають ситуації, коли не приймається рішення про розгляд документів або відмовляють у їх прийняті. В такому випадку військовослужбовцю надано право оскаржити дії або бездіяльність військових органів. Оскарження відбувається шляхом надсилання заяв, скарг особисто або через свого представника до органу військового управління.
- Скарги щодо питань іншої службової діяльності подаються командиру особи, яка порушує права військовослужбовця.
- Військовослужбовцю також, надано право звернутися зі заявою до адміністративного суду.
На нашу думку, варто звернутись до військового адвоката, який проаналізує вашу ситуацію, визначить правову позицію, складе рапорт, а також здійснить представництво ваших інтересів в Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Фахівець обов’язково складе з вами договір про надання юридичних послуг, в якому буде зазначено, яку роботу він зобов’язується виконати.
Звернення до адвоката забезпечить уникнення неправомірної поведінки з боку військових органів, а також вдале вирішення вашої потреби.