Детальніше
Закінчила університет за спреціальністю "Облік та оподаткування", працюю бухгалтером в юридичній установі
Існують випадки коли засновники товариства з обмеженою відповідальністю приймають рішення про ліквідацію ТОВ.
Закрити ТОВ складніше, ніж здійснити його реєстрацію.
Процес закриття ТОВ триває досить довго.
Візьмемо до уваги такий приклад, якщо ТОВ протягом останніх трьох років не здійснювали діяльність, то закриття триватиме як мінімум три місяці, а якщо здійснювали свою діяльність, то процедура закриття триватиме ще довше, через те, що потрібно провести податкову перевірку та зняти з податкового обліку.
Закриття ТОВ відповідальністю передбачає такі етапи:
- прийняття засновниками рішення про ліквідацію
- державна реєстрація рішення ліквідації
- перевірка Пенсійного фонду України
- перевірка товариства державною податковою службою (ДПС)
- ліквідаційна звітність
- державна реєстрація припинення ТОВ.
Для припинення діяльності товариства збираються загальні збори учасників товариства, на яких приймається відповідне рішення.
Рішення про ліквідацію оформлюється протоколом.
Протокол має містити список присутніх учасників, їхні паспортні дані та розмір частки у статутному капіталі. Наступний пункт це порядок денний, тобто питання та мета чому були зібрані збори та що потрібно вирішити під час них. В порядок денний входить причина ліквідації ТОВ, призначення ліквідаційної комісії, строки та порядок проведення процедури ліквідації, а також організація проведення рішень, прийнятих на загальних зборах. Наступні пункти це кого слухали з відповідного питання, що вирішили та скільки проголосували «за» та скільки «проти».
Рішення про припинення потрібно нотаріально завірити та передати нотаріусу за місцем реєстрації ТОВ або органу, що здійснює державну реєстрацію.
Під час процесу ліквідації ТОВ має скласти ліквідаційний баланс. Ліквідаційний баланс – це звітній бухгалтерський баланс, в якому відображається фінансовий та матеріальний стан товариства на дату припинення його діяльності. У ліквідаційному балансі відображаються результати прийнятих рішень про розподілення активів, стягнення боргів, а також погашення зобов’язань. Обов'язково після затвердження балансу передати його в ДПС за місцем обліку.
Також обов'язковим є закриття усіх банківських рахунків, крім одного, який потрібно залишити для розрахунків з кредиторами.
Ще одним обов'язковим рішенням є звільнення усіх працівників.
Після вище вказаних пунктів, а також розрахунків з усіма кредиторами ТОВ має пройти податкову перевірку. Податкова перевірка має повне право перевірити всі документи, які мали б вестись підприємством, але є перелік документів, які податківці обов’язково запросять у товариства – це виписки по банківських рахунках, відомості по нарахуванню заробітної плати, книги обліку розрахункових операцій, договори з постачальниками та покупцями, бухгалтерські документи на придбаний та проданий товар, документи купівлі-продажу, оренди, бухгалтерські документи стосовно заборгованостей та руху та залишку товарно-матеріальних цінностей.
Перевірка здійснюється лише за останні три роки. Етап перевірки є самим затяжним і довготривалим.
Тільки після податкової перевірки ТОВ може бути знятий з податкового обліку та отримати рішення про припинення своєї діяльності.
Наступним і останнім кроком до закриття ТОВ, після перевірки та передачі документів у архів буде подача заяви за затвердженою формою No2 та архівної довідки.
Ліквідація ТОВ завершується на етапі коли державний реєстратор вносить запис про припинення ТОВ до реєстру та отримання виписки про закриття.