Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Процесуальні особливості виконання судових доручень в Україні

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.71
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 6 хвилин Кількість переглядів: 396
Рейтинг:
0
Дата публікації: 24.04.2024

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

Судові доручення - це вагомий інструмент, який використовується при взаємодії судів різних країн для надання правової допомоги. Зокрема це актуально тоді, коли для здійснення правосуддя необхідним є отримання доказів, або ж проведення процесуальних дій виключно за кордом. А оскільки суди України територією нашої держави, виникає необхідність у таких інструмента як судової доручення. Звернення суду України із судовим дорученням до іноземного суду про надання правової допомоги може мати різноманітні форми та мети, але загальна мета полягає у співробітництві між судами різних країн для забезпечення правосуддя та виконання закону. Ось деякі типові ситуації, коли суд України може надіслати судове доручення до іноземного суду:

Отримання доказів або інформації: Суд України може надіслати судове доручення до іноземного суду з запитом про отримання певних доказів або інформації, яка є необхідною для розгляду справи в Україні.

Допомога у здійсненні розслідування: У кримінальних справах, що мають міжнародний аспект, суд України може надіслати судове доручення до іноземного суду для отримання допомоги у здійсненні розслідування або виконанні інших процесуальних дій.

Виконання судових рішень: У випадках, коли судові рішення, прийняті в Україні, потрібно виконати за межами країни, суд України може надіслати судове доручення до іноземного суду для виконання.

Судові доручення у цивільних справах: У цивільних справах з міжнародним елементом, таких як визнання та виконання іноземних судових рішень або розгляд справи з участю іноземних сторін, суд України може надіслати судові доручення до іноземного суду.

Загальний зміст судового доручення може варіюватися в залежності від конкретної ситуації та потреби справи. Важливо, щоб такі запити були відправлені відповідно до вимог законодавства та міжнародних договорів, а також з дотриманням процедурних правил.

Загалом, судові доручення судів іноземних держав виконуються протягом місяця судами України. Разом з цим суд в Україні може відмовити у виконанні іноземного судового доручення в ряді обставин. Ось деякі можливі підстави для відмови:

Суперечність публічному порядку: Якщо виконання іноземного судового рішення суперечить основним принципам публічного порядку України, суд може відмовити у його виконанні. Наприклад, якщо рішення суперечить основам правосуддя, правам і свободам людини та громадянина, етичним нормам тощо.

Неможливість виконання: Якщо виконання іноземного судового доручення вважається неможливим, суд може відмовити у його виконанні.

Це лише загальний перелік можливих підстав для відмови у виконанні іноземного судового доручення. Кожен випадок розглядається індивідуально, і рішення суду базується на конкретних обставинах справи.

Юрисдикція: виконання доручень стає неможливим також і у випадку. коди юрисдикція суду до якого надійшло доручення є неналежною. 

Процедурні особливості виконання судових доручень в Україні:

Зміст доручень іноземних судів чи установ може стосуватися таких питань як: вручення викликів, або ж інших процесуальних документів, проведення допитів, експертиз та інших процесуальних дій. Процедура виконання може здійснюватись відповідно до договірного порядку, тобто такого що встановлений міжнародними договорами країни, або ж через дипломатичні шляхи. При безпосередньому виконанні суди України керуються українським законодавством, але не виключається можливість застосувати права іноземної держави, якщо, звісно, воно не суперечить законодавству України. Підтвердженням виконання доручення є протоколи судових засідань, або ж інші документи які були державні в процесі виконання та підписанні суддею і скріплені гербовою печаткою. 

Допомога юриста при зверненні до суду: 

Адвокат може знадобитися на будь-якому із етапів судового врегулювання спору. Юрист при підготовці до процесу збиратиме докази, готуватиме процесуальні документи, обиратиме стратегію захисту. Вже безпосередньо під час судового розгляду адвокат в суді представлятиме інтереси свого клієнта, бартиме участь у судовому засіданні, забезпечуватиме комплексний захист.  

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
PREMIUM 78.02 Топ 1
image

Студенцов Олександр Олександрович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 68.28 Топ 2
image

Грицай Микола Ігорович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 60.08 Топ 3
image

Боревич Марія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 55.4 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 52.62 Топ 5
image

Баладига Сергій

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 51.78 Топ 6
image

Макеєв Дмитро Вячеславович

Юрист Україна / Кременчук
і
PREMIUM 48.3 Топ 7
image

Хижавська Олеся Ярославівна

Юрист Україна / Хмельницька область
і
PREMIUM 39.18 Топ 8
image

Молчанов Олег Вікторович

Адвокат Україна / Київ
і
PREMIUM 39.1 Топ 9
image

Миколаєнко Олена

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 37.22 Топ 10
image

Палагіна Юлія Володимирівна

Юрист Україна / Харківська область
і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
image
Розрахуйте

Вартість послуг

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.