Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Спадкові права іноземців в Україні

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.8
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 985
Рейтинг:
0
Дата публікації: 25.04.2024

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

Спадкові права іноземців в Україні регулюються законодавством України, зокрема Цивільним кодексом України та Законом України “Про міжнародне приватне право”. Основні положення щодо спадкових прав іноземців в Україні такі:

Національний режим: Законодавство України забезпечує рівні права та обов'язки щодо спадкування для всіх осіб, незалежно від їхнього громадянства. Таким чином, іноземці мають ті ж самі права на спадщину в Україні, як і громадяни України.

Спадкоємність майна в Україні: Законодавство України визначає правила спадкоємності, які стосуються як майна, що знаходиться на території України, так і майна, яке може мати зв'язок з Україною через громадянство спадкоємця, місце його проживання або інші фактори.

Міжнародні угоди: Україна може мати міжнародні угоди з іншими країнами, що регулюють питання спадкових прав іноземців. Ці угоди можуть визначати порядок застосування права спадщини для іноземців, які мають спадкові права в Україні.

Колізійні питання спадкування:

Дійсно, в Україна встановлений національний режим щодо обсягу спадкових прав іноземців, тобто такі особи наділені тими ж правами і обов’язками щодо спадкування, що і громадяни України, а саме: призначати спадкоємців за допомогою складення заповіту, розподіляти майно що входить до спадкової маси на власний розсуд, позбавляти права на спадкування, включати до заповіту певні розпорядження та ін. 

Разом з цим, встановлені певні обмеження, які стосуються майна, яке може бути включене до спадкової маси, тобто спадкування допускається лише тих видів майна, які за законом України можуть бути об’єктами спадкування. Відповідно до чинного законодавства України, спадщина не може складатися із майна, що є вилученим із цивільного обороту (зброя. боєприпаси, наркотичні засоби та ін.). Також іноземці обмежені у прав власності на землі сільськогосподарського призначення в Україні. Відповідно в тому разі, якщо земельна ділянка сільськогосподарського призначення приймається у  спадщину іноземним громадянином, або ж особою без громадянства, то вона підлягає відчуженню протягом року іншій фізичній чи юридичній особі що мають право на набуття у власність такої земельної ділянки. 

Також варто враховувати й те, що ст. 1219 ЦКУ передбачено права та обов’язки, які не входять до складу спадщини. Загалом спадкові відносини з іноземним елементом відповідно до українського законодавства будуть врегульовуватись правом тієї держави, у якій спадкодавець мав останнє місце проживання. Разом з цим, спадкодавцем може бути обрано в заповіті право держави громадянин якої він був. Відповідно до ст. 29 ЦКУ місце проживання особи слід вважати те місце де така особа проживає постійно, переважно чи тимчасово. Як вже зазначалося окрім національного законодавства, спадкові відносини врегульовані й міжнародними договорами, відповідно до яких можуть бути встановлені різні прив’язки щодо визначення прав тієї держави яким необхідно керуватися. Щодо нерухомого майна встановлюється прив’язка особистого закону спадкодавця, а щодо нерухомості – закон місцезнаходження майна. 

Процедура спадкування майна іноземцями в Україні:

1.Першим кроком є видача довіреності представнику іноземцями, які бажають успадковувати майно, але знаходяться за кордоном. В такій довіреності варто прописати всі повноваження та конкретні дії, які може вчиняти представник в інтересах довірителя (спадкоємця). Якщо довіреність була посвідчена іноземним нотаріуса в Україні вона повинна пройти процедуру легалізації. 

2.Наступим кроком є обрання нотаріуса в Україні. Варто зазначити, що строк прийняття спадщини становить 6 місяців. Відповідно в межах цього строку представник повинен звернутись із заявою до обраного нотаріуса. Варто зазначити, що заяву необхідно підписати довірителю особисто.

3. Орім заяви також бажано мати певний перелік документів, а саме: свідоцтво про смерть спадкодавця, документи що посвідчують особу спадкоємця, заповіт (за наявності), а також документи які можуть підтверджувати факт родинних стосунків та ін. 

Консультація юриста щодо набуття спадщини:

Адвокат по спадковим справам проведе правовий аналіз ситуації, визначить особливості процедури спадкування. врахує всі колізійні норми та проконсультує клієнтів. Адвокат питання спадщини також може виступати в якості представника спадкоємця нерезидента, адже в такому разі вкрай важливо правильно визначити нотаріуса до якого необхідно звернутися, а також перелік документів який потрібно подати. 

 

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.93 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.92 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.74 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.8 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.49 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.2 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 39.17 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.74 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.