В розрізі сучасних подій питання як оформити опікунство над бабусею є актуальним. Що ж таке опіка та опікунство над бабусею ? Опікунство над бабусею - це трьохсторонній юридичний процес встановлення взаємовідносин між недієздатною бабусею, людиною, яка здійснює певні обов'язки щодо життєдіяльності цієї особи та державою. Ключовим на нашу думку в питанні як оформити опікунство над бабусею є те, що це відносини між недієздатною особою, що власне і відрізняє процес встановлення опіки від встановлення піклування чи догляду.
Після отримання статусу опікуна вам необхідно буде виконувати певні обов'язки та забезпечувати бабусю необхідним доглядом, медичною допомогою та іншими потребами. Які ж права та обов'язки отримує опікун внаслідок здобуття офіційного статусу такої особи над бабусею?
- Створювати необхідні умови для життя, забезпечення необхідного догляду та медичної допомоги.
- Вимагати повернення бабусі від тих, хто тримає їх безпідставно. Цим забезпечується захист прав та інтересів бабусі.
- Вчиняти правові дії від імені та в інтересах бабусі. Це означає, що він представляє інтереси в юридичних питаннях та угодах.
- Захищати цивільні права та інтереси бабусі - реагувати на різні ситуації задля захисту бабусі у всіх сферах життя.
Як оформити опікунство над бабусею в україні ?
Узаконити факт опікунства над бабусею можливо за умови, що вона є недієздатною - особою з інвалідністю I чи ІІ групи, людиною похилого віку з когнітивними порушеннями старшою 80-ти років, невиліковно хворою, не здатною самостійно рухатися чи задовольняти свої потреби. Такий факт встановлюється обов'язково у судовому порядку. Ініціатором процедури визнання особи недієздатною можуть бути близькі родичі або місцевий орган опіки і піклування. В результаті судового засідання ви отримуєте рішення суду, яке пізніше знадобиться додати до решти документів під час встановлення опіки.
Наступна інстанція в питанні як зробити опікунство над бабусею - місцевий орган опіки і піклування. Сюди вам потрібно подати документи, передбачені п. 3.3. Наказу №387/3680 від 26.05.1999 року. А саме:
- Рішення суду про визнання особи недієздатною
- Акт обстеження умов життя особи, що потребує опіки, і опис її майна.
- Довідка про стан здоров'я особи, що потребує опіки, та майбутнього опікуна.
- Довідка про місце проживання майбутнього опікуна і його заява про прийняття на себе обов'язків опіки.
- Акт перевірки умов життя майбутнього опікуна і висновок органів опіки та піклування про можливість виконання опікунських обов'язків.
Що потрібно для оформлення опікуна над бабусею в умовах повномасштабного вторгнення? Процес встановлення опікунства не зазнав змін в зв'язку з війною, тому вся процедура відбувається так само як і до 24 лютого 2024 року.
Таким чином якщо у вас є потреба встановлення недієздатності бабусі та в подальшому оформлення опікунства, ви вже маєте чіткий алгоритм дій. Проте якщо на будь-якому етапі у вас виникають труднощі, ми готові проконсультувати і надати як консультацію з конкретного одиничного питання, так і комплексну послугу допомога в оформленні опікунства під ключ. Отже, з урахуванням усіх нюансів, процес оформлення опікунства над бабусею в Україні може бути досить зрозумілим і не надто складним.