image

Відгуки про виїзд з України за новими правилами

image
image
BASE (Базова) 1.2
Реклама
image
Консультант №331 Юрист Україна / Харківська область
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 2904

Практикуючий адвокат та юрист з досвідом практичної діяльності у різних галузях права понад 12 років

Виїзд чоловіків з України останнім часом відбувається по-новому, правила виїзду вже кілька разів змінювалися з 27.09.2022р. Чи то необхідність спільної реєстрації запровадили, чи то акти встановлення факту здійснення догляду, які не так просто отримати на практиці, то довідку МСЕК скасували.

Все, що потрібно для законного перетину кордону за новими правилами, вже освячено та опубліковано багато статей та відео. Але теорія — теорією, а практика — практикою.

Ця стаття буде про відгуки про виїзд з України. І вона – це насамперед результат Ваших численних прохань та відгуків про Ваш перетин кордону. Тому ця інформація - багато в чому і Ваша заслуга.

Якщо Вам потрібна допомога, консультація з питань міграції - це Ваш вихід.

 

Який кордон відкритий, яка ситуація на кордоні та де легше виїхати

 

Завдяки Вашим відгукам підібрала назви пропускних пунктів, про які люди відгукувалися, коли перетинали кордон вдало.

Судячи з Ваших відгуків, як і було раніше, Молдовський кордон перетнути простіше, ніж Польський. Але все дуже суб'єктивно.

Також позитивні перетину кордону відбувалися передплатниками через такі пункти пропуску: Рава Руська – багато добрих відгуків, Староказаче – теж одне з перших за добрими відгуками, Могилів-Подільський, Грушів, Краковець, Устилуг-Зосін, Медика.

Є відгук про виїзд через пункт пропуску в Чернівцях, Піддубне-Сірет. Виїзд вдалий, але проблемний.

 

Чи підходить довідка МСЕК для виїзду

 

Нещодавно довідку МСЕК як підстави для підтвердження інвалідності для виїзду інваліда скасували. Донедавна по ній випускали, але зараз усі вже по ній не випускають і ніяк. Шансів 0, тому заздалегідь подбайте про інші документи, що підтверджують інвалідність, пенсійне, посвідчення інваліда та інші.

Ось відгук одного з передплатників із цього приводу:

"Доброго дня. Я виїхав довідками ВПО з батьком інвалідом 2 групи. Мав при собі: 1. Закордонний паспорт, 2. Свідоцтво про народження, 3. Довідка ВПО (одна адреса з батьком). Батько мав при собі: 1. Закордонний паспорт, 2. Довідка МСЕК, 3. Пенсійне посвідчення (бо інвалідського не було), 4. Довідка ВПО (зроблено тиждень тому) !!!!! Дуже важливо!!!!! Якби не було пенсійного за довідкою МСЕК вже не випустили б. Їхав на потязі через Медику».

І відгук ще одного:

«Виїжджав.18.10.2022 за довідкою, посвідчення навіть не показував. Повертався автобусом 03.11.2022, багато людей зайшло в автобус на кордоні, яких не випустили».

 

Чи підходить довідка ВПО для підтвердження спільної реєстрації або інформація з Дія

 

Нагадую, що для деяких категорій спорідненості, наприклад, для перетину кордону з батьками інвалідами 1 та 2 групи, або батьками дружини, потрібне підтвердження спільної реєстрації. І якщо вона є, це дає Вам право перетинати кордон без актів встановлення факту здійснення догляду або довідок про отримання компенсації з догляду.

І один із передплатників на ім'я Павло не полінувався і навіть зробив офіційний запит до Держприкордонслужби на тему, що є спільною реєстрацією, якими документами вона підтверджується і чи є реєстрація ВПО за однією адресою спільною.

І отримав вичерпну відповідь.

Документами, якими підтверджується спільне проживання з інвалідом, можуть бути:

- штамп у паспорті про реєстрацію місця проживання;

- витяг із реєстру територіальної громади, що видається органом реєстрації або Центром надання адміністративних послуг (ЦНАП);

- інформацією про реєстрацію в мобільному додатку «Дія»;

- довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно, довідка ВПО як підтвердження спільної реєстрації годиться, і інформація із додатку «Дія» також.

 

Як отримати акт встановлення факту здійснення догляду за інвалідом

 

Нагадую, що цей акт з'явився як альтернатива довідці про отримання компенсації з відходу з 27.09.2022р.

При цьому, судячи з відгуків людей, які до мене звертаються, більшість органів місцевої влади ухиляються від його видачі.

Вони кажуть, що вони не мають форми, якої й не повинно бути, оскільки в законі зазначено, що він має бути у вільній формі. Кажуть, що не отримали роз'яснень із Києва, хто цим займатиметься і як, що взагалі фактично є ухиленням від виконання їхніх посадових обов'язків. Або ж надсилають людей до УСЗН за отриманням довідки про компенсацію з догляду, що є зовсім іншим документом і не актом, за яким до них звернулися. Особливо хитрі під виглядом цього акта роблять акт про спільне проживання, але акт здійснення догляду не встановлюють, і цей документ на кордоні не годиться.

Поки що лише кільком людям із тисячі вдалося отримати цей самий акт встановлення факту здійснення догляду. Хтось казав, що його видають у Львові, але інформацію не підтверджено. Більшість же йдуть ні з чим.

Шляхи боротьби з цим – скарги та суди. Щоправда, є надія, що роз'яснення з Києва незабаром надійдуть і акти почнуть видавати

 

Виїзд студентів

 

Так само, категорично не випускають. Шлях для виїзду студента зараз такий: письмова відмова на кордоні та довгий суд. Більше ніяк.

Ось відгук одного студента з цього приводу:

«Студент польського вишу, є всі необхідні документи, вступив ще у січні. Є студентський, і довідка-дозвіл із військкомату за місцем прописки на перетин кордону, плюс відстрочка з навчання звідти ж, немає тільки візи. Виїхати неможливо! Було вже 4 спроби на різних пунктах безрезультатно».

Ну а якщо Ви все ж таки вирішили судитися, юрист з міграційних питань онлайн розкаже, з чого розпочати.

 

Виїзд за внутрішніми паспортами

 

Інформація настільки суперечлива, що всім, у кого немає закордонного паспорта, я перед виїздом раджу дзвонити до Держприкордонслужби та уточнювати, чи випустять Вас.

І ось 2 суперечливих відгуку:

«Мені з Києва вчора написали, що вже не пропускають із внутрішнім, але може дивлячись у які країни».

І ось: «Доброго дня, вчора прийшла відповідь з Києва, та пропускають із внутрішніми паспортами (інвалідів, дітей)».

Знову ж таки, чула, що продовжують пропускати з внутрішніми паспортами тих, хто їде із зони бойових дій.

Якийсь із перевізників відповів, що це можливо лише якщо це перший в'їзд до країн ЄС.

 

Виїзд із батьками інвалідами 1 та 2 групи

 

Тут за наявності всіх основних документів для виїзду відгуки переважно позитивні. І ось деякі з них:

«Привіт усім, перетинав цього тижня пропускний пункт Грушів. У тата 2 група інвалідності. Проїхав за 30 хвилин, запитали свідоцтво про народження, довідку МСЕК, пенсійне, де зазначено, що інвалід, документи сфотографували на планшет. Запитали якийсь раз ми їдемо, відповіли що перший (перевіряли). Переночували в Польщі, наступного ранку тато сам перетнув назад, запитань йому не ставили....»

Цей відгук хочу від себе прокоментувати – довідка МСЕК уже не годиться, мають бути інші документи, ще можуть попросити спільну реєстрацію, і тата, звичайно, впустили назад в Україну, але такі дії з 27.09 порушення та питання можуть бути до сина.

Один із підписників взагалі розписав свій шлях дуже докладно:

«Внести ясність та зняти переживання, особливо за законних підстав – дуже допомагає реальний досвід. Сам прочитав тут реальні кейси та хочу поділитися своїм. Виїхав на машині (до родини) 06.11.22 з України до Польщі зі своєю мамою – інвалідом 1 групи через Устилуг-Зосін. Черга машин перед в'їздом на кордон величезна - під'їхав о 9-30, через кордон почав проходити о 15-00. Беріть бутерброди, каву. Іноді деякі особи пропонують продати місце ближче в черзі, якщо поспішаєш, ціну не знаю. Дівчина – наш прикордонник взяла наші закордонні паспорти, пенсійне матері без обкладинки, моє свідоцтво про народження, техпаспорт. Я дав додатково роздрук з Дії про однакову адресу прописки з матір'ю. Бачив, що прикордонник уважно звіряє інформацію у свідоцтві про народження та дивиться пенсійне. За 3-5 хвилин мені віддали документи і все. Щодо провезення речей та митниці Польщі – цікавляться паливом, цигарками, алкоголем. На сумки з речами, міксер, комбайн, гриль не звертають уваги. Поводяться ввічливо і мило, шкодую, що побоявся взяти кохану кохану. До явно побутових речей не чіпляються абсолютно.

 

Виїзд із батьками дружини, інвалідами

 

Тут теж переважно відгуки про виїзд позитивні.

І ось один із них:

«Хочу вам написати про вдалий виїзд з інвалідом 2гр. Виїжджав із тестем, через пункт пропуску Старокозацьке. Все пройшло гладко. Ніхто зайвих питань не ставив, нічим не лякав. Виїжджав за новими правилами 08.10.22 оформляв перед виїздом прописку тестю на мою адресу проживання. Але в результаті її навіть не питали. Якщо чесно, то більше допитували молдовани, але насправді вже й не боялися. Дякую вам за інформацію та допомогу!)».

 

Виїзд із дитиною інвалідом

 

Найрізноманітніший і неврегульований у деяких моментах виїзд, на мій погляд. Але відгуки про нього позитивні. Ось такі:

«Спасибі велике Віра за допомогу людям! Виїхали з сином, я інвалід 2 групи. За внутрішнім паспортом пропускають лише людей, які їдуть з території бойові дії та з окупованих територій».

«Ми привезли нашого тата-/чоловіка до Німеччини. Нагадаю, дитина інвалід (діабет). Ми заїхали в Україну та назад виїхали різними машинами. Тато із сином, я окремо. Документи були все гаразд, тата ні про що не питали. Велике спасибі. Виїжджали через Краковець.

"Добрий день! Пишу свій відгук. Ми з чоловіком та дитиною інвалідом проїхали кордон. Все було швидко. Дякую вам за допомогу та підтримку.»

Я уточнила, чи була група інвалідності вказана у документах дитини. І отримала відповідь: Ні. Були документи, що дитина інвалід. І не було навіть посвідчення (книжки) кілька довідок лише показали їм і все. Якщо що межа Краківця».

 

Виїзд з дідусями, бабусями та більш далекими родичами

 

Щодо цього відгуки позитивні за умови, що є або акт встановлення факту здійснення догляду за інвалідом, або довідка про отримання компенсації з догляду.

І ось деякі з них.

Виїзд онука з дідусем:

"Доброго дня! Підкажіть, чи вдалося виїхати чи потрібна довідка з соц. служби?»

«Так, ми виїхали, запитали всі довідки і з соц. виплат.»

«Доброго вечора, ми виїхали з України, через Молдавію, на кордоні одразу попросили документи: на дідуся, МСЕК, ЛКК. інвалідне посвідчення.

 

Чи потрібні довідки з військкомату

 

За Правилами перетину державного кордону України для виїзду для супроводу інвалідів довідки з військкомату не потрібні. Звісно, ​​людський чинник ніхто не виключав. Тому в разі чого будьте готові відстоювати свою точку зору на кордоні.

При цьому поки ніяких скарг на те, що при виїзді у супроводі інваліда вимагали довідки з військкомату, у мене не було. Все було щодо цього нормально.

 

Відповідальність, якщо інвалід повернеться, а той, хто супроводжує, залишиться за кордоном

 

Якщо коротко, то відповідальності на сьогоднішній день немає, але можуть запровадити будь-якої миті і за можливості намагатимуться на кордоні її придумати.

І ось відгук одного з передплатників із цього приводу:

«Доброго дня, в одному із коментарів, вас запитували про відкриття судових справ, якщо у певний термін не повернутися з-за кордону (чоловікам призовного віку). Мені знову дзвонили з Києва, так і так, заводять кримінальні справи, так що якщо виїжджати, то в один кінець, ну або чекати закінчення війни.

Не хочу наводити паніку, оскільки поки що такі відгуки поодинокі. Масовості не спостерігаю. Але при цьому змушують замислитися багато про що.

 

У цій статті я розповіла про відгуки про виїзд із України. Також вже опубліковано безліч відео про нові правила виїзду та іншу корисну інформацію. Раджу ознайомитись. Якщо у Вас все ще залишились питання з приводу перетину кордону, адвокат з імміграції допоможе їх вирішити.

 

 

 

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу