Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Нормами Закону України «Про виконавче провадження» встановлено декілька видів строків, а саме:
- - загальні строки у виконавчому провадженню;
- - строки здійснення виконавчих дій;
- - строки пред’явлення виконавчих документів до виконання.
Строк у виконавчому провадженню це період часу, у межах якого виконавця та учасники виконавчого провадження зобов’язані, або мають право прийняти рішення, або вчинити дію. Будь-яка дія під час виконавчого провадження, повинна бути виконана не пізніше граничного строку, визначеного Законом України «Про виконавче провадження»
Строки у виконавчому провадженню, обчислюються у робочих днях, місяцях та роках, а також визначають подію, яка повинна неминуче настати.
Строки прийняття рішень виконавцями та вчинення виконавчих дій:
Під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, внесення подань, попереджень, надання доручень, розпоряджень, складення актів та протоколів, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів передбаченими Законодавством.
Арешт на майно або кошти накладається не пізніше наступного робочого дня після його виявлення, крім випадку, коли у заяві про відкриття виконавчого провадження вказано майно на яке необхідно накласти арешт, у таких випадках арешт накладається негайно.
Платіжні інструкції на примусове списання коштів надсилаються не пізніше наступного робочого дня після накладення арешту та в подальшому не пізніше наступного робочого дня з дня отримання інформації про наявність коштів на рахунках
Опис та арешт майна здійснюються не пізніш як на п’ятий робочий день з дня отримання інформації про його місцезнаходження. У разі виявлення майна виконавцем під час проведення перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) фізичної особи та місцезнаходженням юридичної особи здійснюються опис та арешт цього майна.
Постанова про зняття арешту виноситься виконавцем не пізніше наступного робочого дня після надходження до нього документів, що підтверджують наявність підстав, передбачених Законом України «про виконавче провадження», та в той самий день надсилається до установ, яким було надіслана постанова про накладення арешту на майно боржника.
Звертаю увагу! строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для застосування заходів, передбачених статтею 71 Закону України «Про виконавче провадження», обчислюється з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
За порушення строків прийняття рішень та вчинення виконавчих дій виконавці несуть відповідальність в порядку, встановленому законом, але порушення таких строків не є підставою для скасування такого рішення чи виконавчої дії, крім випадків, коли вони були прийняті або вчинені з порушенням процедури, передбаченої Законом.
Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання:
Відповідно до перехідних положень Закону України «Про виконавче провадження» на період дії військового стану строки пред’явлення виконавчих документів до виконання не діють.
Важливо! при поверненні виконавчого документа стягувачу у зв’язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред’явлення такого документа до виконання, а в разі повернення виконавчого документа у зв’язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника строки поновлюються дня закінчення строку дії відповідної заборони.
Юрист чи адвокат Юридичного сервісу «Конультант» у випадках, коли виконавці приймають рішення або вчиняють дії з порушенням процедури, Законом України «Про виконавче провадження», проведе правовий аналіз ситуації та при необхідності організує судовий процес, у разі порушення прав боржника, у відповідності до діючого законодавства. Вчасно отримана консультація юриста з вказаного питання допоможе уникнути негативних наслідків, та допоможе вчасно зняти арешт з майна. Такі юридичні послуги на нашому сервісі можливо отримати онлайн.