Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
У виконавчому провадження сторони можуть реалізовувати свою права та обов’язки, як самостійно так і через своїх уповноважених представників.
Важливо! у випадках коли боржник зобов’язаний вчинити певні дії особисто, особиста участь такого боржника є обов’язковою.
Особи, визнані недієздатними, та неповнолітні діти, реалізуються свої права та виконуються обов’язку пов’язані з виконання виконавчого провадження, діють через своїх законних представників.
Юридичні особи у виконавчому провадженні здійснюють своє представництва їх керівниками чи органами, посадовими особами, що діють у межах повноважень, наданих їм законом чи установчими документами юридичної особи, або через представників юридичної особи. Представником юридичної особи може бути особа, що відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань має право вчиняти дії від імені такої юридичної особи без довіреності, у інших випадках повноваження представника юридичної особи мають бути підтверджені довіреністю.
Представники виконавчого провадження користуються усіма правами, які є у особи яку він представляє та усі процесуальні дії, що їх має право вчиняти така особа.
Дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи, у разі їх наявності, містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або зазначені у виданій довіреності.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів:
1) довіреністю;
2) ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність";
3) дорученням органу або установи, уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".
Одночасно Законодавством встановлено перелік осіб, що не можуть бути представниками у виконавчому провадженні, а саме:
1) судді, слідчі, прокурори, працівники підрозділів, які провадять оперативно-розшукову діяльність, експерти, спеціалісти, перекладачі, суб’єкти оціночної діяльності - суб’єкти господарювання, які діють як учасники цього виконавчого провадження, виконавці та помічники приватних виконавців, крім випадків, коли вони діють як законні представники або уповноважені особи відповідного органу, що є стороною виконавчого провадження;
2) особи, які не мають повної цивільної дієздатності;
3) інші особи, що відповідно до чинного законодавства, не можуть здійснювати таке представництво.
Юрист чи адвокат надаючи юридичні послуги здійснить фахове представництво у виконавчому провадженні та допоможе прослідкувати за дотриманням всіх прав, що надані чинним законодавством та у разі необхідності створити судовий процес для захисту прав та інтересів сторін виконавчого процесу. Фахівці Юридичного Сервісу «Консультант», надають фахову консультація юриста та супровод у виконавчому провадженні, у разі потреби нададуть юридичні послуги онлайн.