Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Примусове виконання рішень розпочинається, після пред’явлення до органів державної виконавчої служби або приватного виконавця, пакету документів для відкриття виконавчого провадження з оригіналом виконавчого документу.
Звертаю увагу, що якщо надати до виконавця лише оригінал виконавчого документу, то таке провадження відкрито не буде, оскільки законодавством передбачено правові підстави при додержавні яких, виконавець розпочинає виконання рішення.
Отже, примусове виконання рішень розпочинається на підставі оригіналу виконавчого документу, у таких випадках:
- - за заявою стягувача про відкриття виконавчого провадження;
- - за заявою прокурора, у випадках коли прокурор представляв інтереси держави або громадянина у суді;
- - виконавчий документ надійшов від суду у випадках, передбачених законом;
- - виконавчий документ надійшов від суду на підставі ухвали про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду у порядку, встановленому законом;
- - у випадках коли виконавчий документ надійшов від Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
У заяві про примусове виконання рішення стягувач може зазначити додаткові відомості, що ідентифікують боржника або можуть сприяти примусовому виконанню рішення ( це можуть бути відомості щодо майна, доходів, місця роботи або його місцезнаходження, тощо), рахунки в банках, небанківських надавачах платіжних послуг для отримання ним коштів, стягнутих з боржника, а також обов’язково зазначається сума, яка частково сплачена боржником, за наявності часткової сплати. У разі якщо до виконання подається виконавчий документ про стягнення аліментів то буде доцільно зазначати з якого періоду необхідно нараховувати відповідну заборгованість.
Важливо! Необхідно звертати увагу на документи що додаються судами у випадках пред’явлення виконавчих документів про конфіскацію майна, оскільки відсутність таких документів є підставою для повернення виконавчого документу без відкриття виконавчого провадження.
Перелік документів необхідних для виконання рішень про конфіскація майна:
1) для виконання рішення про конфіскацію майна у кримінальному провадженні - копії опису майна і відповідного судового рішення. У разі відсутності у справі опису майна засудженого надсилається довідка про те, що опис майна не проводився;
2) для виконання рішення про конфіскацію майна згідно з постановою суду - копія протоколу вилучення майна, що підлягає конфіскації, або довідка про відсутність такого майна.
Після отримання вірно оформленого пакету документів про відкриття виконавчого провадження, виконавець не пізніше наступного дня з дня надходження до нього відповідної заяви, приймає рішення щодо відкриття виконавчого провадження.
Обов’язок боржника сплатити виконавчий збір та виконавчі витрати, виконавець зазначає у постанові про відкриття виконавчого провадження. Окрім зазначений даних, при виконані рішень немайнового характеру виконавець також зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню та рішень про встановлення побачення з дитиною).
У випадку виконання рішень про встановлення побачення з дитиною державний виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення шляхом забезпечення побачень стягувача з дитиною в порядку, визначеному рішенням.
При відкриття виконавчого провадження, арешт на майно та кошти боржника може бути накладений відразу, разом з відкриттям, особливо у випадках, коли таке прохання зазначене стягувачем у заяві про відкриття виконавчого провадження.
Звертаю увагу! Що навіть у випадках, коли виконавцем при відкриття накладено арешт на майно, боржник за погодженням із стягувачем має право передати йому таке майно або реалізувати його та передати кошти від його реалізації стягувачу в рахунок повного або часткового погашення боргу за виконавчим документом, без застосування заходів примусового характеру.
Одночасно реалізація, даного права є доволі простою, але виконавці, у своїй більшості, цю норму Закону не застосовують, не зважаючи на те, що така дія дозволить пришвидшити виконання рішення та зменшити витрати виконавчого провадження. Отже, своєчасно отримана допомога юриста або послуги адвоката, можуть заощадити час та кошти, а також домогтись своєчасного виконання рішення.
Кваліфікований адвокат чи юрист Юридичного сервісу «Консультант» надасть кваліфікований правовий аналіз ситуації та допоможе при складання необхідних документів. Послуги юриста або послуги адвокати, при перевірці законності відкриття виконавчого провадження в такій категорія, як конфіскація майна, є доволі суттєвими, оскільки, боржники за рішеннями про конфіскацію майна в адміністративних справах, потрапляють до Єдиного реєстра боржників, а при цьому рішення ними вже виконано.