Детальніше
Правовий висновок, аналіз ситуації юристом, аналіз ситуації адвокатом, юридичний аналіз ситуації, юридичний висновок, висновок юриста, висновок адвоката щодо пр оведення процедури, пов’язаної із змінами у структурі вищого навчального закладу (переміщення, відсутність конкурсу із завідувачами кафедр)
Всі науково-педагогічні працівники кафедр, зазначених у п. 2 цього наказу, окрім завідувачів кафедр, за їх письмової згодою переміщуються на підставі п.ч. 2 ст. 32 КЗпП України
Згода працівника не потрібна.
До трудової книжки зміни не вносяться, якщо попередній запис не містить назви старого структурного підрозділу.
Правовий аналіз ситуації включає аналіз п. 2 ст. 31 КЗпП України Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров'я.
У відповідності до ч. 2 п. 31 Постанови Пленуму ВС України №9 від 06.11.1992 «Про практику розгляду судами трудових спорів» Не вважається переведенням, що потребує згоди працівника, переміщення його на тому ж підприємстві (в установі, організації) на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ на території підприємства в межах тієї ж місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою і з тими ж істотними умовами праці. Однак і переміщення не може бути безмотивним, не обумовленим інтересами виробництва.
Висновок юриста: Переведення відрізняється від переміщення тим, що у разі переведення працівнику доручається або інша робота, або та ж сама, але на іншому підприємстві, або робота на цьому ж підприємстві, але в іншій місцевості. У той же час при переміщенні працівник продовжує виконувати ту ж роботу, на тому самому підприємстві і в тій же місцевості, однак на іншому робочому місці, засобі праці чи іншому відділі.
Тобто, у відношенні всіх працівників, крім завідуючих кафедр, не попереджаємо, згоду не отруюємо ні від них, ні від профспілки, до трудової книжки записи не робимо, якщо попередній запис не містив, до складу якого факультету відносилась кафедра, де вони працюють. Тільки ознайомлюємо під розпис із цим наказом
Завідуючи кафедр, у разі, якщо він переміщуються з кафедри одного факультету на таку ж кафедру інституту, конкурс не проходять.
Вони також переміщуються.
Рекомендації цього не містять та наше Положення про конкурсний відбір також не містять.
Однак, за аналогією п. 2.12. Положення ОДАУ про конкурсний відбір При поділі кафедри її завідувач може призначатися на посаду завідувача однієї із новостворених кафедр наказом ректора Університету. В цьому випадку посада завідувача іншої кафедри заміщується за конкурсом. Виконання обов'язків завідувача кафедри, де ця посада вакантна, до проведення конкурсу покладається на одного з провідних викладачів кафедри наказом ректора Університету, якщо була одна кафедра, а створено дві, попередній так і залишається очолювати одну з нових.
Тобто, завідувач кафедри у цьому випадку (старий) не звільняється і не проходить конкурс.
Спеціалісти в Головного управлінні Держпраці в Одеській області підтвердили, що якщо не змінюються умови праці (з/п і т.п.), а відбувається тільки зміна назви структури, до якої входить кафедра, яку очолює завідувач кафедри, це не є переведенням, а є переміщенням та проведення конкурсу, якому передує звільнення, не потрібно.
Постанова Верховного Суду України від 01.11.2017 у справі №6-1471цс17 ВСУ роз’яснив, що норма статті 32 КЗпП України трактує поняття «переміщення» у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Переміщення може здійснюватися тільки за умови, що не змінюється жодна з істотних умов трудового договору працівника.
Якщо переведення на іншу роботу пов'язане зі зміною трудових функцій працівника, місця роботи (місцевості), то переміщення в інший структурний підрозділ передбачає збереження обумовленого трудовим договором місця роботи і трудових функцій.
ВСУ зазначив, що з метою охорони інтересів працівників при переміщенні на інше робоче місце законодавство передбачає такі юридичні гарантії: переміщення працівника забороняється, якщо воно протипоказане йому за станом здоров'я (стаття 32 КЗпП України); якщо в результаті переміщення працівника зменшується заробіток з незалежних від нього причин, здійснюється доплата до попереднього середнього заробітку протягом двох місяців з дня переміщення (частина друга статті 114 КЗпП України).
Аналіз ситуації юристом: Якщо переміщення здійснено на тому ж підприємстві на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ, у тій же місцевості та в межах відповідної посади, тобто відбулась лише зміна робочого місця (місця безпосереднього виконання роботи), структурного підрозділу у тій самій місцевості та не змінилась жодна з істотних умов трудового договору, ВСУ дійшов висновку що це є саме переміщенням, а не переведенням в інший структурний підрозділ (постанова від 01.11.2017 у справі № 6-1471цс17).
У Міністерстві освіти та науки начальник відділу висловила думку: якщо переміщення завідувачів поводиться в рамках дії їх контракту, проведення конкурсу не потрібно.