ЗАХИСТ У СПРАВАХ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ ✅ 4287 - СТАТТІ - CONSULTANT.NET.UA
image

Захист у справах ухилення від сплати податків

image
image
BASE (Базова) 10.92
Реклама
image
Консультант №1106 Юрист Україна / Рівне
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 25

Захист у справах ухилення від сплати податків

У сучасному світі, де податкове законодавство є одним з основних засобів фінансового регулювання, питання сплати податків стає надзвичайно важливим. Проте, не завжди всі суб'єкти господарювання або приватні особи дотримуються вимог податкового законодавства. Одним із найпоширеніших порушень є ухилення від сплати податків, яке може містити ознаки кримінального правопорушення відповідно до статті 212 Кримінального кодексу України.

Суб'єкт злочину: Суб'єктом цього злочину може бути службова особа підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особа, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-яка інша особа, яка зобов’язана сплачувати податки і яка умисно ухиляється від сплати податків. 

Об'єкт злочин: Об’єктом злочину є встановлений законом порядок і обсяг оподаткування суб’єктів господарювання, а також інтереси держави, що виражаються у недоотриманні доходів до бюджету.

Кваліфікуючі обставини: Кваліфікація ухилення від сплати податків як кримінального правопорушення залежить від таких обставин, як розмір ухилення від сплати податків та наявність умислу.

Додатковими кваліфікуючими ознаками, що посилюють відповідальність за ухилення від сплати податків, є: вчинення незаконних дій з ухилення від сплати податків за попередньою змовою групою осіб, або особою, раніше судимою за подібний злочин розмір несплачених податків у великому бо особливо великому розмірах.

Відповідальність: Відповідальністю за ухилення від сплати податків може бути штраф від 85000 до 425000 грн., позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років, конфіскація майна.

Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків настає у разі ухилення, не сплати, фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у розмірі, який перевищує в три тисячі разів половину прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних громадян станом на 01 січня відповідного року скоєння злочину. Станом на 2024 рік таким розміром є 4 602 000 грн.

ЗАХИСТ У СПРАВАХ

У справах по ухиленню від сплати податків слід звертати увагу на те, щоб довести відсутність умисного наміру ухилитися від сплати податків, доказати відсутність об'єктивних підстав для обвинувачень, а також виявити можливі помилки чи неточності у розрахунках податків.

ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗАКРИТТЯ СПРАВ

 Закриття справи по обвинуваченнях в ухиленні від сплати податків може мати різні підстави, які визнаються відповідно до законодавства. Ось деякі з найбільш поширених підстав:

1. Відшкодування податкових зобов'язань

Нормами ч.4 ст. 212 ККУ передбачена можливість отримати звільнення від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків у випадку добровільної сплати несплачених податків, фінансових санкцій та пені до моменту вручення підозри за першою, другою чи третьою частинами 212 статті ККУ.

2. Укладення домовленості з податковим органом

Іноді сторони можуть досягти домовленості щодо вирішення питань, пов'язаних з ухиленням від сплати податків, поза судовим порядком. Це може включати укладення мирової угоди або погодження плану погашення податкового боргу.

3. Неправильне застосування податкового законодавства

Якщо сторона захисту доведе, що дії обвинуваченого були обґрунтовані і відповідали вимогам податкового законодавства, справа може бути закрита у зв’язку з неправильним застосуванням норм закону або відсутністю складу і події кримінального правопорушення.

4. Недостатність доказів

Якщо обвинувачення не може бути підтверджено достатнім об'ємом доказів, справа може бути закрита за відсутністю доказів для доведення винуватості особи у суді.

5. Процедурні помилки або порушення прав обвинуваченого

У випадку доведення під час судового розгляду істотного порушення процесуального закону або порушення прав обвинуваченого, справа може бути закрита у зв'язку з порушенням процесуальних норм.

Загалом, підстави для закриття справи по ухиленню від сплати податків можуть варіюватися залежно від конкретних обставин кожної справи і рішення компетентних органів. Важливо, щоб обвинувачений отримав можливість належно захистити свої інтереси та використати всі доступні законні засоби для вирішення ситуації.

Юридичний сервіс "Консультант" надає правову допомогу у будь-якій ситуації. Наші юристи проведуть правовий аналіз ситуації, зроблять аналіз документів, напишуть юридичний висновок і відповідно до обраної тактики і стратегії захисту забезпечать представлення інтересів в податкових, правоохоронних органах або в суді, візьмуть участь у судовому засіданні у будь-якому місті України. Консультація адвоката та допомога адвоката є гарантією якісного захисту ваших прав та інтересів.

image
image

отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image

Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.56 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.97 Топ 2
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.59 Топ 3
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.58 Топ 4
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Перепельченко Анатолій Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image

Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?

 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?

 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?

 • Чи ви проходите військову службу?

 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?

image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу