Детальніше
Працюю юристом з 2015 року.
В нашій країні триває повномасштабна війна, яка розпочата ворогом російською федерацією. У зв’язку з нападом на території України запроваджений воєнний стан та введена загальна мобілізація.
Саме тому, чоловікам призовного віку з вісімнадцяти до шістдесяти років обмежено право для вільного виїзду за кордон. Але не дивлячись на це є категорія осіб, яка має нагальну потребу в виїзді задля допомоги армії, населенню у війні.
До цієї категорії належать волонтери. Тому, в сьогоднішній статі розглянемо, як оформити виїзд за кордон для волонтерів та скільки часу дійсний дозвіл, що надає право покинути межі держави.
Для початку варто зазначити те, що в Україні діють Правила перетинання державного кордону для українців. Ці Правила затвердженні ще в 1995 році. Законний виїзд за кордон передбачається пунктами два – вісім Правил. Згідно з ними у разі введення воєнного стану, водії, які здійснюють виїзд за кордон за гуманітаркою та волонтери можуть здійснити на підставі рішень Державної прикордонної служби.
Також, варто зазначити, що залишити межі країни зможуть:
- водії, які мають намір перевести вантаж для потреб Збройних сил України;
- водії, які займаються перевезенням медичного вантажу;
- водії, які займаються перевезенням гуманітарної допомоги. При цьому треба мати обґрунтування щодо обсягу вантажу та кількості автомобілів, які потрібні.
Обов’язковою умовою для отримання дозволу є внесення інформації до системи Шлях. Функції адміністратора цієї системи виконує Державна служба України з безпеки на транспорті.
Згідно з Правилами, рішення щодо виїзду за кордон волонтерів, ухвалюється Міністерством інфраструктури України. Також, відповідне рішення уповноважені ухвалювати обласні чи міські військові адміністрації. Як, було зазначено вище при цьому необхідно надати відповідні обґрунтування.
Отже, для того, щоб волонтеру надали дозвіл, треба відправити лист на електронну адресу Міністерства інфраструктури чи обласної військової адміністрації. Надалі заява опрацьовується та ухвалюється рішення щодо виїзду за межі України. Також, всю інформацію внесуть до системи Шлях.
Крім цього, відправляється лист з витягом із розпорядження в Держприкордонслужбу для погодження заяви. Вже на цьому етапі інформація про виїзд має бути внесена до системи Шлях.
Після розгляду листа Державною прикордонною службою ухвалюється кінцеве рішення про надання дозволу для виїзду за кордон.
Може виникнути запитання, а хто має право на звернення до Державної прикордонної служби? Тому, надаємо відповідь:
- військові органи;
- адміністрації;
- правоохоронні органи;
- медичні установи;
- ті, котрі відправляють або отримують гуманітарну допомогу. При цьому має бути подання військової адміністрації.
Варто пам’ятати, що волонтер може покинути територію України за допомогою системи Шлях лише на тридцять днів. Після цього він зобов’язаний повернутися на територію нашої держави, інакше настане відповідальність.
Волонтер, який порушив терміни повернення притягується до адміністративної або кримінальної відповідальності.