Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Процесуальні аспекти застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.85
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 210
Рейтинг:
0
Дата публікації: 08.05.2024

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

Відповідно до українського законодавства, тримання під вартою є одним із запобіжних заходів, який може бути застосований у кримінальних справах з метою забезпечення відповідальності підозрюваних або обвинувачених осіб та гарантування процесуальних інтересів.

Основні положення щодо тримання під вартою включені до Кримінального процесуального кодексу України. Зокрема, статті 176-213 цього Кодексу визначають порядок застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Процедура застосування зазвичай включає в себе подання прокурором або слідчим суддею відповідного клопотання до суду, слідчого судді де доводиться наявність підстав для застосування цього заходу на підставі обґрунтованих доказів. Суд, слідчий суддя  розглядає це клопотання та вирішує, чи необхідно застосувати тримання під вартою в конкретному випадку. Важливо враховувати, що застосування запобіжного заходу повинно бути обґрунтоване і відповідати вимогам закону, зокрема, враховуючи принципи пропорційності та необхідності. Основною метою застосування даного запобіжного заходу є забезпечення та превенція. Забезпечується в цьому разі виконання обов’язків, які покладаються на  підозрюваного, обвинуваченого.  А превентивна мета стосується запобігання спробам скриватися від слідства та суду, впливати на інших учасників процесу, або ж перешкоджати провадженню. 

 

Процедура застосування запобіжного заходу:

Пропозиція сторони або ініціатива правоохоронних органів: Зазвичай застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ініціюється шляхом подання слідчим за погодженням із прокурором або ж самим прокурором відповідного клопотання. В ньому обов’язково має бути зазначено наступне: виклад фактичних обставин справи, кваліфікація правопорушення, описуються обставини, які обґрунтовують підозру, обвинувачення, зазначаються хоча б один із ризиків, що закріплені в ст. 177 КПК, а також клопотання повинно містити перелік матеріалів, якими обґрунтовується наявність таких ризиків. В клопотанні також доводитися неможливість реалізації основної превентивної мети за допомогою більш м’яких заходів забезпечення, адже тримання під вартою серед них є найсуворішим. Клопотання та матеріали вручаються підозрюваному, обвинуваченому не пізніше ніж за три години до початку його розгляду слідчим суддею чи судом. 

Вирішення судом: Суд, слідчий суддя розглядає клопотання  про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суд враховує всі обставини справи, а також аргументи сторін, та приймає рішення щодо застосування чи відміни цього заходу. . Зокрема повинні братися до уваги обставини, що передбачаються КПК: стан здоров’я, вік, соціальні зв’язки, наявність роботи, навчання та ін.  За винятком деяких випадків, слідчий суддя, суд при застосуванні запобіжного заходу  у вигляді тримання під вартою призначають заставу, розмір якої визначається відповідно до конкретних обставин справи. Слід зазначити, що максимальний строк, на яких може бути застосований даний запобіжний захід - 60 днів з можливістю продовження. 

Виконання рішення суду: У разі прийняття судом рішення про тримання під вартою, підозрюваний або обвинувачений може бути доставлений до установи попереднього ув'язнення (в більшості випадків це СІЗО, але також передбачається тримання і на гаупвахті).

Затримання з метою приводу:

Якщо ж особа, щодо якої обирається запобіжний захід не прибула за викликом і є підстави вважати, що вона переховується від слідства та суду, або ж є відомості стосовно того, що така особа вчинить дії, які відповідно до ст. 177 КПК передбачаються як ризики. Для того щоб реалізувати таке затримання слідчим за обовязковим погодженням із прокурором або ж самим прокурором подається відповідне клопотання. Законодавство передбачає способи такого подання: разом із клопотання про обрання запобіжного заходу, після подання клопотання про обрання запобіжного заходу, але до прибуття особи щодо якої він обирається, або ж після її неприбуття. Особа, яку уповноважили на здійснення затримання зобов’язана цьому вручити копію ухвали особі, що затримується, або ж звільнити затриманого, якщо буде з’ясовано, що клопотання було відкликане прокурором і немає підстав для подальшого затримання. 

 

Допомога адвоката в кримінальному провадженні:

Кримінальний адвокат забезпечить захист клієнтові на будь-якому із етапів кримінального провадження. Адвокат з кримінальних справ збиратиме докази, супроводжуватиме під час проведення слідчих дій, оскаржуватиме незаконні дії, бездіяльність, формуватиме стратегію захисту. При обранні запобіжного заходу адвокат по кримінальних справах врахує всі обставини, вкаже на них слідчому судді, суду, а якщо наявні підстави подасть клопотання про заміну запобіжного заходу на більш мякий. Отже, адвокат у кримінальних справах відіграє виключну роль забезпечуючи повній супровід свого клієнта на кожній із стадій.

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.32 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 60.04 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.4 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.9 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.9 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.58 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.26 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.3 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.03 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.