Детальніше
Перша зміна, яка вплине на використання української мови в ефірах програм.
Саме із вказаної дати вступить у дію 6 частина 8 статті Закону «Про медіа». Це означає, що всі ко-ментарі, запитання, інтерв’ю та всі репліки повинні бути перекладені на українську, якщо вони озвучені недержавною мовою.
Про це розповів Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови.
Фактично, використовувати недержавну мову із 17 липня можна лише у випадках озвучення сталих виразів, окремих словах чи коротких фразах. Таким чином, певної двомовності, йдеться тут про українську та російську мови, в теле- та радіоефірах вдасться уникнути.
Тарас Кремінь зазначив, що наразі навіть у загальнонаціональних телевізійних ефірах можна почути двомовні програми. Тобто, російську не перекладають та не здійснюють субтитрування і вона лунає в ефірі. Уповноважений із захисту державної мови наголосив, що скоро таку практику буде при-пинено. Він додав, що української мови побільшає.
До слова, зараз в Україні діє норма Закону, згідно з якою не менше 90% програм повинні вестись українською мовою. В тому числі й фільми, які показуються по телебаченню. Причому чітко регламентовано час, що понад 90% програм українською мають бути у часовому слоті із 7 до 18
години та із 18 до 22-ї.
Раніше ми інформували про зміни у перевірках з 1 липня.
Одна перевірка буде 20 днів, інша — 40: оголошено про зміни з 1 липня для українців
На українців через 2 місяці очікують зміни, які полягають у скороченні термінів перевірок для бюджетного відшкодування ПДВ. Вводять їх з 1 липня цього року.
Податковий кодекс оновлено і тепер в ньому містяться нові норми щодо вдосконалення комунікації з платниками податків. З 1 липня, зокрема, застосовуватимуться нові строки перевірок у контексті визначення суми ПДВ, яку можуть відшкодувати.
Таким чином, камеральні перевірки для підтвердження суми ПДВ до бюджетного відшкодування триватимуть 20 календарних днів замість 30. Цей строк відраховується від граничного строку по-дання податкової декларації або уточнюючого розрахунку (якщо подано). Якщо документи подані пізніше, строк відраховується від дня їх фактичного подання.
Документальна перевірка платника податку може тривати 40 календарних днів з моменту граничного строку подання декларації. Якщо декларацію подано пізніше, строк відлічується від дня її фактичного подання.
Ці зміни стосуються платників ПДВ, які мають право на бюджетне відшкодування згідно зі статтею 200 Податкового кодексу України. Усі інші правила та вимоги щодо бюджетного відшкодування ПДВ залишаються без змін.
Скорочення строків камеральних перевірок має призвести до швидшого отримання платниками ПДВ бюджетного відшкодування. Це, своєю чергою, може покращити ліквідність бізнесу та сти-мулювати економічну активність.
Раніше ми інформувалио про одну приємну зміну, яку запроваджують через місяць.
Таким чином, ми бачимо про те,що прийняті зміни до чинного закону прийняті з урахуванням змін до вимог часу та введеного воєнного стану в Україні , а також того факту , що був проведений Правовий аналіз ситуації, аналіз документів і проведена перевірка документів юристом та юридичний висновок.