Детальніше
Отримання та скасування судового наказу
Юридичний сервіс «Консультант» надає юридичні послуги з отримання судового наказу та його скасування.
Судовий наказ – це особлива форма судового рішення, який видається за заявами щодо визначених вимог та який має особливий порядок оскарження шляхом його скасування.
Наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві.
У цьому виді провадження суд вирішує справу про стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна без проведення судового засідання на користь особи, яка має право вимоги.
Суд видає судовий наказ на підставі заяви особи, якій належить право вимоги, без виклику стягувача та боржника, на основі документів, доданих до заяви.
Право на звернення до суду з заявою про видачу судового наказу:
Заяву про видачу судового наказу може подати особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Вимоги, за якими може бути видано судовий наказ.
Судовий наказ може бути виданий судом лише у випадку заявлення вимоги, перелік яких чітко визначений Цивільним процесуальним кодексом України. Такими вимогами є:
1. вимога про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку;
2. вимога про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника;
3. вимога про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, електронних комунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості;
4. вимога про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб;
5. вимога про стягнення аліментів на дитину у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб;
6. вимога про повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів;
7. вимога до юридичної особи або фізичної особи - підприємця про стягнення заборгованості за договором (іншим, ніж про надання житлово-комунальних послуг, електронних комунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення), укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Порядок наказного провадження:
Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими Цивільним процесуальним кодексом України.
Форма і зміст заяви про видачу судового наказу має відповідати вимогам, які встановлені нормами кодексу.
Суд видає судовий наказ по суті заявлених вимог без проведення судового засідання і виклику стягувача та боржника.
Суд відмовить у видачі судового наказу у випадку пропуску строку позовної давності з моменту виникнення права вимоги.
Також суд відмовить у видачі судового наказу у випадку, якщо суду не вдалось встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи – боржника.
Судовий наказ не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, однак може бути скасований у порядку, який передбачений кодексом.
Скасування судового наказу
Протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення судового наказу боржнику, боржник має право подати заяву про скасування судового наказу.
Юридичний сервіс «Консультант», у випадку повної або часткової необґрунтованості вимог стягувача забезпечить скасування судового наказу шляхом подання відповідної заяви.
Якщо у вас є конкретні питання або потреба в юридичній допомозі, рекомендую звернутися за юридичною консультацією.
Юридичний сервіс "Консультант" надає правову допомогу у будь-якій ситуації. Наші юристи, провівши правовий аналіз ситуації, забезпечать представлення інтересів в органах державної влади або суді, візьмуть участь у судовому засіданні у будь-якому місті України. Звернувшись до нас ви можете отримати юридичний висновок щодо вашої справи. Усна консультація адвоката або письмова консультація нададуть відповідь про можливість чи не можливість досягнення позитивного результату у вашій справі.