Працюю юристом з 2015 року.
Доволі часто у військовослужбовця виникає потреба у зверненні до свого керівництва з різних питань. Механізмом реалізації права на звернення є рапорт.
Під рапортом розуміють документ, який має службовий характер, зміст якого полягає в адресуванні до вищого керівництва з метою вирішення службових чи особистих питань.
Рапорт в зсу складається стосовно:
- Питань службового характеру.
- Звернень щодо надання грошової допомоги, відпустки, звільняння зі служби, проведення розслідувань, переведення.
- Отримання пояснення.
- Доведення до відома про порушення своїх прав.
- Звернень з пропозиціями.
- Тощо.
Рапорт, так само як й інший офіційний документ повинен містити такі реквізити:
- ім’я та прізвище особи до якої звертається військовослужбовець;
- номер частини в якій служить військовослужбовець;
- назва самого документ;
- зміст рапорту;
- при потребі вказання норм статей законодавства на яке посилається військовослужбовець;
- додані документи;
- підпис військовослужбовця;
- дата складання рапорту.
Рапорт в зсу складається українською мовою та реєструється. Обов’язково має бути складання рапорту у двох примірниках. Один лишається в канцелярії, а на другому ставиться відмітка з датою про прийняття та вхідним реєстраційним номером.
- Особа, яка подала рапорт має право на те, щоб їй надали відповідь. У відповіді міститься прийняте рішення щодо всіх поставлених запитань. Якщо військовозобов’язаному відмовляють у задоволенні рапорту, надається письмова відповідь із посиланням на законодавство України. Крім, того у відповіді вказується, про те що військовозобов’язаний має право на оскарження прийнятого рішення.
- Право на звернення до свого командира зі рапортом передбачене українським законодавством, саме тому ніхто не може покарати військовозобов’язаного за реалізацію свого права.
- Виникають випадки коли військовозобов’язаний стикається з тим, що командир відмовляється прийняти рапорт. В такому випадку, радимо надіслати документ поштою з оформленням рекомендованого листа.
- Може статися і таке, що командир не надає відповідь. Тоді, військовозобов’язаний має право звернутись до вищого командування. При цьому у зверненні вказується намагання звернутись до свого командира з метою розв’язання нагальних питань.
- Крім цього, у військовозобов’язаного наявне право усного звернення до командира військової частини. Для цього є спеціально визначенні дні для прийняття військовослужбовців. Також, варто звернути увагу на те, що в кожній військовій частині ведеться журнал щодо надходжень звернень. В цьому журналі вноситься й інформація про звернення військовослужбовця. Такий журнал зшивається, нумерується та скріплюється печаткою начальника.
- Відсутні окремо визначені строки для розгляду рапортів. Тому в такому випадку, командири керуються Законом України про звернення громадян. Так, рапорт має бути розглянутий протягом одного місяця від дня його надходження. Ті рапорти, які не вимагають додаткових досліджень, розглядаються невідкладно. При необхідності встановляється додатковий термін для розгляду рапорту. В будь-якому випадку питання військовослужбовця має бути вирішене протягом сорока п’яти днів.
До деяких рапортів є конкретні вимоги щодо їх змісту. Саме тому, краще звернутись до фахівця за консультацією та написання рапорту під ваш випадок.