Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Перейняття кримінального провадження: процедура, умови, особливості

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.85
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 6 хвилин Кількість переглядів: 113
Рейтинг:
0
Дата публікації: 09.05.2024

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

У Кримінальному процесуальному кодексі (КПК) України перейняття кримінального провадження визначається як процес передачі компетенції щодо розслідування конкретної кримінальної справи з органу однієї держави до уповноваженого органу іншої держави. Важливо, щоб такі переходи були здійснені правильно та з урахуванням всіх процесуальних вимог для забезпечення справедливого та ефективного розгляду кримінальної справи. Відповідно існує два випадки в яких актуальним є перейняття: звернення компетентними органами України до іноземних держави та звернення компетентними органі України із клопотання про перейняття. 

Перейняття кримінального провадження компетентному органу іншої держави може відбуватися через механізми міжнародної правової допомоги в кримінальних справах. Ці механізми зазвичай включають угоди про правову допомогу між країнами, а також міжнародні конвенції та угоди, які стосуються правосуддя та кримінального права.

 

Основні кроки процедури перейняття кримінального провадження можуть включати:

Звернення до компетентного органу: Орган, який бажає передати кримінальне провадження, зазвичай звертається до компетентного органу іншої держави через встановлені канали комунікації.

Подання запиту про правову допомогу: Зазвичай компетентний орган має подати офіційний запит про правову допомогу, в якому зазначається причина передачі кримінального провадження, необхідна інформація про справу та інші деталі.

Прийняття рішення компетентним органом: Компетентний орган іншої держави розглядає запит про правову допомогу і приймає рішення щодо його задоволення. Якщо запит відповідає всім вимогам, компетентний орган може прийняти рішення про передачу кримінального провадження.

Виконання передачі кримінального провадження: Після прийняття рішення про передачу, компетентний орган розпочинає виконання цього рішення відповідно до внутрішнього законодавства та процедурної практики своєї держави.

 

Перейняття Україною кримінальних проваджень зазвичай відбувається відповідно до процедур, встановлених Кримінальним процесуальним кодексом України та міжнародними домовленостями. Основні етапи такого перейняття можуть включати:

Звернення до компетентних органів: Процедура перейняття Україною кримінальних проваджень починається із звернення до центральних органів щодо міжнародної правової допомоги а саме Міністерства Юстиції України та Офісу генерального прокурора. Звернення оформлюється у вигляді клопотання, що повинно відповідати вимогам міжнародних договорів та застереженням зробленим Україною.

Перевірка документів та матеріалів справи: Компетентний орган, який розглядає запит про перейняття, перевіряє відповідність документів та матеріалів справи вимогам закону. Це може включати перевірку достовірності доказів, правомірності затримання та інші аспекти. Важливо щоб була встановлена наявність умов перейняття а саме: діяння, стосовно якого був поданий запит повинно бути визнане кримінально-протиправним і за КК України, особа не видається якщо вона є громадянином України або ж така видача є неможливою відповідно до міжнародних договорів, іноземна держава надала гарантії того, що у разі притягнення до відповідальності особи в Україні запитуюча сторона не піддаватиме обвинуваченню таку особу за те ж правопорушення.

Прийняття рішення: у разі прийняття рішення про перейняття провадження компетентний органі України доручає здійснення досудового розслідування прокурору та повідомляє про це орган іноземної держави, яка звернулася із запитом. В свою чергу прокурор надсилає отримані матеріали до органу досудового розслідування враховуючи правила підслідності. 

Виконання рішення про перейняття: Після прийняття рішення, компетентні органи розпочинають виконання процедур, передбачених для подальшого розгляду кримінального провадження. Зокрема проводиться досудове розслідування враховуючи особливості встановлені КПК та міжнародними договорами. 

Ці процедури зазвичай виконуються з урахуванням принципів справедливості, законності та міжнародних стандартів прав людини. У випадку перейняття кримінальних проваджень через міжнародні механізми, такі як угоди про правову допомогу, важливо також дотримуватися процедур, встановлених цими угодами.

 

Кримінальний адвокат на різних стадіях процесу:

Адвокат з кримінальних справ відіграватиме виключну роль на кожному із етапів кримінального провадження. Зокрема, адвокат у кримінальних справах збиратиме докази, братиме участь у слідчих діях, оскаржуватиме дії, бездіяльність слідчого, прокурора, проведе правовий аналіз ситуації. Також адвокат по кримінальних справах визначатиме та реалізовуватиме стратегію захисту, готуватиме процесуальні документи та загалом забезпечуватиме надійний захист клієнтові. 

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.32 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 60.04 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.4 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.9 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.9 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.58 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.26 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.3 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.03 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.