Детальніше
Працюю юристом з 2015 року.
Війна призвела до багатьох руйнувань. Люди втратили своє житло та бізнес, який будувався роками. Шкоду отримали товари, обладнання, склади, офіси, магазини тощо. Завдані збитки будуть ще довго рахувати. Звичайно, що кожен постраждалий від цієї страшної війни, має надію на отримання відшкодування. Тому, на цьому етапі важливу роль відіграє фіксація збитків. Це необхідно зробити правильно.
Варто зазначити, що втрати бізнесу виражаються в:
- пошкодження майна;
- втрати понесені внаслідок упущеної вигоди;
- порушення умов угод.
Фіксація шкоди завданих війною здійснюється самостійно або офіційними органами.
Для початку розглянемо як відбувається фіксація шкоди органами держави. Насамперед уповноваженими на проведення цих дій є органи поліції або ж служби з надзвичайних ситуацій. Після того, як відбувся виїзд на місце події та збитки зафіксовані, складається відповідний акт.
Але ж трапляється й таке, що добратися до місця трагедії неможливо. Відтак, фіксація збитків здійснюється самостійно. Для цього людина має сфотографувати місце події, зруйновані приміщення та зняти відео. Також, було б добре, щоб зафіксували дату фотознімків.
Варто зазначити, що створення акту про руйнації є також одним з видом фіксації втрат. Форма такого акту – довільна. Обов’язково в акті варто детально описати події та, що саме пошкоджено. Не забудьте вказати дату складання акту. Також, варто вказати присутніх осіб та їх контакти. Ну і звичайно, що акт треба підписати всіма присутніми особами.
Важливу роль під час фіксації руйнувань є отримання показань від свідків. Тому, якщо поруч були такі люди, які бачили на власні очі події, варто обмінятися контактами з ними.
Крім того, якщо поблизу є відеокамери, варто отримати від власників, записи. Докази варто зберігати у декількох примірниках, один для органів держави та для вас.
Також, для того, щоб бізнесу отримати відшкодування, необхідно подати документи, які вказують про право власності на відповідні матеріальні цінності: приміщення, автомобілі, техніку тощо.
Слід зазначити, що держава на законодавчому рівні врегульовує питання порядку відшкодування завданих збитків.
Оцінка завданої шкоди регулюється Фондом державного майна України та Міністерством економіки. Ці державні органи визначають розмір завданих збитків, необхідних коштів для розбудови та допомоги бізнесу, який постраждав внаслідок війни.
Винною стороною в цих страшних злочинах є російська федерація. Саме до неї будуть пред’являтися всі позови та вимоги відшкодувати шкоду. Але для початку необхідно здобути перемогу, оскільки зараз обговорюється механізм відшкодування країною-агресором збитків.
При значних втратах все більш популярними стають юридичні послуги для бізнесу в умовах війни. Це виправдовується тим, що всі питання фіксації та відшкодування втрат регулюються в межах правового поля. Тому, найкраще не втрачати час, а відразу знайти військового правника, який допоможе на всіх етапах отримання компенсації.