Працюю юристом з 2015 року.
Громадянин, який бере участь у захисті Батьківщини від ворога має право на отримання статусу убд.
Право на звернення до комісії мають наступні особи:
- начальник частини;
- військовослужбовець;
- особа, яка звільнилась від несення служби.
Пакет документів, готується кадровим відділом ТЦК та СП або особисто заявником. Надалі вони подаються комісії.
Для отримання посвідчення убд комісії подаються такі документи:
- документ, який підтверджує участь громадянина у війні росії проти нашої держави;
- витяги з бойового донесення, журналу завдань бойових чи вахтового;
- якщо були польотні листи;
- інформація про факти отримання ушкоджень здоров’я під час захисту країни;
Крім того, подати можна і інші документи, які свідчать про те, що громадянин виконував бойові завдання. Це можуть бути:
- рапорти про виконання службових завдань (копії);
- витяги з розпоряджень про в’їзд або від’їзд з місць де виконуються бойові завдання;
- документи, які підтверджують те, що особа направлена у відрядження у місця де проходять бойові дії задля виконання службових завдань.
Якщо військовослужбовець перебував у полоні, то додаються документи, які підтверджують цю інформацію. Крім того, до пакета документів подається згода на зібрання, опрацювання особистих даних та дві фотографії розміром три на чотири. При цьому зображення лиця має складати сімдесят відсотків від розміру фотографії.
В тому випадку коли документи подаються командиром, то він повідомляється комісією про прийняте рішення протягом одного місяця. Посвідчення убд видається лише військовослужбовцю особисто.
Також, не виключені випадки коли військовослужбовець самостійно виявляє бажання в подані документів. В такому випадку йому слід написати рапорт начальнику про надання всіх документів, які потрібні для отримання статусу убд.
Після цього, військовослужбовець отримує в кадровому центрі адрес комісії, яка вирішує питання про надання статусу учасника бойових дій для подальшого подання документів.
Також, до повного пакета документів подається копія документа, що посвідчує особу, ідентифікаційного коду, а також рапорт про розгляд документів.
Комісія зобов’язана розглянути документи протягом одного місяця від дня їх отримання та повідомити про прийняте рішення. Також, на комісію покладається обов’язок роз’яснити яким чином відбувається отримання посвідчення убд.
Та особа, яка вже звільнена зі служби, повинна подати територіальному центру комплектування та соціальної підтримки всі вище вказані документи та заяву. Своєю чергою, ТЦК та СП перевіряє чи подані всі необхідні документи. При необхідності робляться запити до військових частин де служив громадянин. Вже потім документи направляються комісії.
Комісія розглядає ці документи протягом місяця та виносить рішення. Вже на територіальний центр комплектування та соціальної підтримки покладається обов’язок повідомити особу про результати прийнятих рішень та організувати видачу посвідчення.
Якщо у військовослужбовця виникли труднощі з оформленням документів для отримання статусу убд, радимо звернутися до військового адвоката.