Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Як повернути дошлюбне прізвище після розірвання шлюбу?

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
img
PREMIUM 38.04
Реклама
Палагіна Юлія Володимирівна
Юрист
Україна / Харківська область
Палагіна Юлія Володимирівна

i

Час прочитання: 8 хвилин Кількість переглядів: 272
Рейтинг:
0
Дата публікації: 11.05.2024

Вітаю! Я є практикуючим адвокатом. Маю досвід роботи у галузі юриспруденції більше 6 років. Моя мета - ефективне представництво та захист Ваших інтересів.

Шлюб розірвано, але в момент розлучення Ви вирішили залишити собі прізвище чоловіка/дружини, а зі спливом певного часу захотіли відновити своє дошлюбне прізвище? Вихід є! Але для початку необхідно з’ясувати декілька важливих моментів.

 

Перш за все, Ви маєте знати, що під час розлучення чи то через органи ДРАЦС, чи то у судовому порядку, Ви можете відновити своє дошлюбне прізвище, заявивши про це. Інколи на практиці трапляються випадки, коли один з подружжя під час розлучення через суд виявляють бажання повернути собі дошлюбне прізвище, але суд обмежується виключно рішенням про розірвання шлюбу, не вирішуючи питання про відновлення прізвища. В такому випадку можна звернутися до суду із заявою про ухвалення додаткового рішення, але це можливо лише у разі, якщо:

-                     Ви просили суд, разом із питанням розірвання шлюбу, вирішити питання повернення дошлюбного прізвища;

-                     рішення про розірвання шлюбу ще фактично не виконане (відділ ДРАЦС не проставив відповідну відмітку в актовому записі про шлюб).

Для розуміння перспективи такого варіанту вирішення питання, раджу Вам звернутися за консультацією адвоката , який  проведеде правовий аналіз ситуації та підготує юридичний висновок

 (можлива допомога адвоката онлайн або письмова консультація ).

 

Якщо ж на момент розлучення у Вас не було наміру відновлювати своє дошлюбне прізвище або ж рішення суду про розірвання шлюбу вже фактично виконане, то для того, щоб повернути собі дошлюбне прізвище, Вам необхідно звернутися до органу ДРАЦС (або, якщо Ви перебуваєте закордоном – в дипломатичне представництво або консульську  установу України) із заявою щодо свого наміру повернути прізвище, яке Ви носили до шлюбу (зразок заяви можна отримати в органі ДРАЦС). Таку заяву Ви можете подати особисто, або, у випадку, якщо у Вас немає можливості самостійно звернутися до органу ДРАЦС, заяву про зміну прізвища може бути подано через представника  або  надіслана  поштою (в такому випадку справжність Вашого підпису на заяві має бути нотаріально засвідчена).

 

Разом із заявою необхідно надати наступні документи:

-                     свідоцтво про народження;

-                     свідоцтво про розірвання шлюбу (або відповідне рішення суду);

-                     свідоцтво про народження дітей  (у  разі,  коли  Ви  маєте малолітніх або неповнолітніх дітей);

-                     квитанцію  про  сплату  державного  мита.

 

Якщо заява подається представником або надсилається поштою, до такої заяви також необхідно додати письмове  зобов’язання, складене у довільній формі, справжність   підпису на якому нотаріально засвідчена,  про Вашу обізнаність щодо встановленої законом відповідальності за повідомлення неправдивих відомостей і необхідність обміну паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон та інших  документів у  разі зміни прізвища.

 

Щодо строків розгляду такої заяви, то заява про зміну прізвища відділом державної реєстрації актів цивільного  стану  розглядається  у  3-місячний  строк  з  дня її подання (6-місячний строк – якщо заява розглядається дипломатичним представництвом або консульською установою України). За наявності поважних причин цей строк може бути продовжений, але  не  більш  як  на 3 місяці,  з письмового дозволу керівника відповідного  відділу ДРАЦС.

 

Якщо Вам надано  дозвіл  на  зміну прізвища, Ви маєте особисто або через представника у 3-місячний строк звернутися  для  державної реєстрації  зміни  прізвища  до  відділу  ДРАЦС,  дипломатичного представництва або консульської установи України, які складають актовий запис про зміну прізвища. Якщо у зазначений строк ніхто не звернувся  до відділу ДРАЦС, дипломатичного  представництва  або  консульської установи України для державної реєстрації  зміни  імені, дозвіл  на зміну прізвища втрачає силу.

 

Після державної реєстрації зміни прізвища Ви маєте у місячний строк обміняти паспорт, звернувшись до територіального підрозділу Державної міграційної служби. За порушення цього обов’язку може настати адміністративна відповідальність – попередження або, у випадку повторного протягом року порушення – штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 197 КУпАП).

image
Може бути цікаво

Схожі послуги та статті

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.32 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 60.05 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.27 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.91 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.87 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.59 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.27 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.04 Топ 9
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і
  • PREMIUM 37.85 Топ 10
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.