Детальніше
Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.
У сфері медіа в Україні існують певні правила та вимоги щодо ліцензування, які регулюються відповідним законодавством. Основні аспекти ліцензування у сфері медіа в Україні можуть включати:
Отримання ліцензії: Оператори засобів масової інформації повинні отримати ліцензію на здійснення діяльності від відповідного органу державної влади, який має такі повноваження.
Вимоги до заявника: Заявникам на отримання ліцензії можуть бути встановлені певні вимоги, такі як належність до громадян України, вік, відсутність судимості, фінансова стабільність та інші.
Умови ліцензії: Ліцензія може встановлювати різні умови та обмеження щодо виконання певних видів діяльності у сфері медіа, таких як термін дії ліцензії, географічні обмеження, обов'язки стосовно виробництва та розповсюдження контенту тощо.
Контроль та нагляд: Ліцензовані оператори засобів масової інформації підлягають контролю та нагляду з боку відповідних органів державної влади, які мають право вживати заходів у разі порушення законодавства.
Строк дії: ліцензія видається строком на 10 років з можливістю продовження.
Поновлення та скасування ліцензії: Ліцензії можуть бути поновлені або скасовані в разі порушення умов їх надання або законодавства в галузі медіа.
для отримання ліцензії на постачання послуг для потреб мовлення можуть бути встановлені різноманітні вимоги та умови, які зазвичай відображаються в ліцензійних умовах. Деякі з них можуть включати:
Фінансові вимоги: Заявник може бути зобов'язаний надати фінансові гарантії щодо своєї фінансової стабільності та здатності забезпечити безперебійне надання послуг для потреб мовлення.
Технічні вимоги: Заявник може бути зобов'язаний дотримуватися певних технічних вимог щодо обладнання, програмного забезпечення, мережевої інфраструктури та інших аспектів, що стосуються надання послуг мовлення.
Дотримання вимог законодавства: Заявник повинен дотримуватися всіх вимог, що встановлені законодавством у сфері медіа, зокрема стосовно забезпечення прав і свобод громадян, етичних стандартів, рекламних обмежень тощо.
Інші умови: Ліцензійні умови можуть також містити інші специфічні вимоги, що стосуються надання конкретних видів послуг для потреб мовлення або діяльності оператора мовлення в цілому.
в Україні видача ліцензій на мовлення та ліцензій на постачання послуг для потреб мовлення зазвичай здійснюється на конкурсних засадах. Це передбачено законодавством про засоби масової інформації та телерадіомовлення.
Основні етапи конкурсної процедури можуть включати:
Оголошення конкурсу: Компетентний орган, а саме Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, анонсує конкурс для видачі ліцензій на мовлення або на постачання послуг для потреб мовлення. такий анонс робиться у вигляді повідомлення, яке опубліковується на офіційному сайті не пізніше ніж за 60 днів до закінчення кінцевого строку подачі заяв. Це оголошення містить вимоги до учасників, строки подання заявок та інші важливі умови.
Подання заявок: Учасники конкурсу подають заявки на отримання ліцензій, дотримуючись умов, встановлених оголошенням конкурсу та законодавством. Зокрема юридичні особи подають: ідентифікаційні дані, адресу за якою здійснюється редакційний контроль, контактні дані, відомості щодо структури власності, відомості про керівника; ФОП мають подати: ідентифікаційні дані, а також відомості щодо місця реєстрації, контактні дані.
Оцінка заявок: Компетентний орган проводить оцінку поданих заявок, враховуючи вимоги конкурсу та критерії відбору, встановлені законодавством, а саме для отримання ліцензії на мовлення заявника перевірятимуться за наступними критеріями: оцінюється рівень професіоналізму та досвіду заявника у сфері медіа, його здатність забезпечити якісне мовлення та виробництво контенту, запропоновані заявником обсяги поширення продукту, обсяги поширення програм тематичного спрямування, що зазначаються ліцензією. Для отримання ліцензії на постачання послуг передбачені такі критерії: відповідність зобов’язань умовам конкурсу, наявність технічних засобів, враховується запропонований рівень цифрової багатоканальної електронної комунікаційної мережі, а також рівень рентабельності комунікаційних послуг.
Проведення конкурсу: Конкурсна комісія оцінює заявки та приймає рішення про надання ліцензій на мовлення або на постачання послуг для потреб мовлення найкращим учасникам конкурсу.
Видача ліцензій: Після завершення конкурсної процедури компетентний орган видає ліцензії переможцям конкурсу, які відповідають умовам та критеріям, встановленим законодавством. Варто зазначити, що видача ліцензії здійснюється виключно впродовж одного дня після внесення ліцензійного збору.
Допомога юриста в процесі отримання ліцензії:
Отримання ліцензії на провадження діяльності у сфері медіа є складним процесом, який вимагає відповідності вимогам законодавства та великої уважності до деталей, а тому виключне значення при цьому має юрист. Рекомендується консультація юриста з цієї сфери або звернутися безпосередньо до регулюючого органу для отримання докладної інформації щодо процедури отримання ліцензії. Юридичні послуги можуть знадобитися при визначенні переліку ліцензійних вимог, зібранні документів та подачі їх до органу ліцензування.