Детальніше
За інформацією Кабмінету Міністрів України у країні планують значне підвищення основних податків. На даний час Міністерство фінансів України займається розробкою змін , які невдовзі передадуть на розгляд парламенту.
Наразі планується підвищення ПДФО та військового збору, що сплачується на даний час у розмірі 18 відсотків від своєї заробітної плати на доходи (ПДФО), а також 1,5 відсотки військового збору.
А отже, загальне податкове навантаження складає 19,5 відсотків . ПДФО розподіляється між дер-жавним та місцевим бюджетами, а військовий збір одразу йде у скарбницю і спрямовується на оборонну галузь.
Після підвищення військовий збір буде складати 5відсотка. Пропонується підвищенняи саме війсь-кового збору, щоб всі зібрані кошти йшли на оборону, а не в місцеві бюджети і питання не стоїть наскільки популярний чи непопулярний це крок. Це є необхідніст, щоби захистити державу", - зазначили в уряді.
Таким чином, якщо зараз українець із зарплатнею 10 000 грн сплачує 1950 грн податку, то після змін його розмір зросте до 2300 грн. Загальне оподаткування доходів становитиме 23 відсотки.
Наразі працевлаштовані громадяни України сплачують податок на додану вартість у розмірі 20 відсотків. ПДВ платить бізнес, але ця сума відображається у цінниках на всі товари. Поки не ух-валене остаточне рішення, як саме підвищиться розмір податку. Розглядаються два варіанти: 2 відсотки або 3 відсотки.
Поки що невідомо, яким буде дефіцит бюджету, та якої суми не вистачатиме на оборону. Ймовірно, йде мова про близько 400 млрд грн. Підвищення ПДВ на 2 відсотки може додати до державного бюджету України близько 70 млрд грн, на 3 відсотки - понад 100 млрд грн.
У Кабінеті міністрів України також аналізують ситуацію з інфляцією, а також можливості бізнесу. Очікується, що підвищення військового збору поповнити бюджету України на 94 млрд грн.
Для того, аби зібрати понад 400 мільярдів гривень у владі наразі розглядають питання підвищення ставок основних податків, а саме ПДВ .
"Один відсоток ставки ПДВ коштує бюджету 35 мільярдів гривень. От і рахуйте, як ми можемо покрити наші потреби", - поділився співрозмовник у владі, дотичний до пошуку додаткових джерел доходів бюджету.
Виходячи з такої арифметики, для покриття потреби у понад 400 млрд грн владі необхідно підвищити ставки ПДВ приблизно на 6-7 відсотків.
Ще один напрям збільшення внутрішніх надходжень бюджету - розширення можливостей ринку ОВДП. Однак потенціал цього інструменту є вкрай обмеженим, адже економіка практично сягнула сталі своїх можливостей у кредитуванні уряду.
Шукаючи можливі джерела додаткових коштів, у владі вигадують доволі екзотичні ідеї. Одна з останніх - так зване економічне бронювання. Суть ідеї - дозволити компаніям бронювати від мобілізації своїх робітників за певну суму сплачених податків. Через страх перед розколом суспільства за майновою та статевою ознаками у Верховній Раді майже немає охочих підтримати жодну з ініціатив економічного бронювання.
Нагадаємо, що у нашій державі значно побільшало ФОПів. У першому кварталі 2024 року наші співвітчизники відкрили майже 74 тисячі бізнесів, що на 33,6 відсотка більше, ніж за аналогічний.
Таким чином, ми бачимо про те,що приймаються зміни не тільки до чинного закону прийняті з урахуванням змін до вимог часу та введеного воєнного стану в Україні , а також і щодо діяльності бізнесу відповідно до того факту , що був проведений Правовий аналіз ситуації, аналіз документів і проведена перевірка документів юристом та юридичний висновок.