Працюю юристом з 2015 року.
Майже не щодня на автодорогах трапляються дорожньо-транспортні пригоди, в яких є постраждалі особи.
Особа, яка постраждала має право:
- На те, щоб її транспортний засіб відремонтували.
- На відшкодування витрат на лікування.
- На відшкодування завданої моральної шкоди.
Умовою відшкодування збитків при дтп з винуватця є доказування вини.
- Важливим моментом є наявність страхового поліса у винної особи при необхідності відремонтувати автомобіль. Доволі часто суми страхової виплати не достатньо для компенсації завданих збитків.
- Хочемо звернути увагу на те, що не варто ігнорувати вимогу законодавства щодо страхування. Цей поліс називають автоцивілкою або ж зеленою картою. Часто вони відсутні або прострочені. В такому випадку особа може діяти двома шляхами: домовитись з винуватцем дтп або звернутися з позовною заявою до суду.
- Доводимо до вашого відома, що якщо потерпіла особа не має страхового поліса, то вона позбавляється права на відшкодування шкоди. При цьому потерпілий зобов’язується оплати штраф за відсутність автоцивілки, оскільки це є адміністративним правопорушенням.
Страхова компанія сплачує виплату протягом дев’яносто днів з дня звернення.
- Зазвичай розрахунок здійснюється протягом п’ятнадцяти днів від дня погодження суми відшкодування. Якщо особа не подала заяву у відповідний термін, страхова компанія може відмовити у виплаті. Також, відмовляють коли дтп було умисним або при інших обставинах.
- Якщо ж страхова компанія не хоче прийняти документи, знижує розмір компенсації, або ж не виплачує її, особа має право на звернення до суду. Для початку в страхову надсилається претензія, а вже потім пишеться позов до суду.
- Трапляється, що експерт некоректно розраховує суму внаслідок чого відшкодування шкоди значно занижується. В такій ситуації краще провести експертизу, яка буде незалежною. Її висновки варто додати до позовної заяви на страхову.
- Крім цього, бувають випадки стягнення відшкодування збитків при дтп з винуватця. Розмір залежатиме від суми застрахованої цивільної відповідальності. Якщо розглядаєте варіант стягнення грошей з винуватця дтп, то це краще зробити в судовому порядку. Для цього треба докази та документи.
- Значно багато винних зазвичай виплачують збитки після домовленості з потерпілим або вже через суд. Інша ж частина винуватців не бажають відшкодовувати збитків. До таких осіб треба застосовувати примусові заходи стягнення заборгованості.
- Якщо винна особа в дтп не виплачує збитки за судовим рішенням, особі обов’язково знадобиться фахова правова допомога.
- Отримати відшкодування з винного можна через метод накладення арешту на власність, стягнення з заробітної плати та іншими законними шляхами.
Згідно з законодавством потерпіла особа має право на звернення за відшкодуванням шкоди до страхової компанії та винуватця дтп. Це називається деліктним та договірним видом відшкодування.
Для потерпілої особи є важливим відшкодування шкоди після дорожньо-транспортної пригоди, тому краще відразу звернутися до юриста та не втрачати шансу на отримання належних на законній основі коштів.