Працюю юристом з 2015 року.
Згідно з Правилами дорожнього руху водію заборонено керувати автомобілем під впливом алкогольного сп’яніння.
Якщо особа вчинила кримінальне правопорушення порушуючи правила дорожнього руху або керувала у стані алкогольного сп’яніння, то настає кримінальна відповідальність.
Таким чином, особа яка керувала автомобілем п’яною повинна сплатити штраф у розмірі від сімнадцяти тисяч гривень до тридцяти чотирьох тисяч гривень. Також, її позбавляють права керувати автомобілем на три роки. Така міра відповідальності застосовується до осіб, які допустили такі порушення:
- Особа керувала автомобілем у стані сп’яніння. Це можуть бути алкоголь, наркотики, медикаменти, в результаті вживання яких людина втрачає увагу та не може швидко реагувати.
- Особа передала керування автомобілем іншій п’яній особі.
- Особа, яка керувала автомобілем відмовляється пройти медичне освідування.
- Особа, яка вчинила ДТП, вжила алкоголь або препарати, що знижують увагу до того, як пройти медичне освідування.
Якщо правопорушення вчинене повторно, це карається штрафом розміром до п’ятдесяти однієї тисячі гривень. Також, людину позбавляють права керувати автомобілем строком від 2 до 3 років.
Нагадуємо, що під кримінальним проступком розуміють дію або бездіяльність, яке карається штрафом чи іншим різновидом покарання, що не пов’язане з обмеженням волі.
Якщо ви зіштовхнулися з такою ситуацією, вам обов’язково знадобиться консультація адвоката за 130 статтею.
Надалі розглянемо, підстави для того, щоб провести огляд особи на вживання психотропних речовин або алкоголю. Оглядаються особи, на яких лягає підозра про зловживання.
Характерними ознаками вживання алкоголю або інших психотропних речовин є:
- Наявний запах від алкогольних напоїв.
- Невиразна та незрозуміла мова.
- Порушення поведінки.
- Тремтіння рук.
- Шкіра обличчя змінює колір на забарвлений.
- Особа не поводиться відповідно.
Характерними ознаками вживання інших психотропних речовин є:
- Розширені або звужені зіниці ока, при цьому вони не повинні реагувати на світло.
- Людина повільно або навпаки занадто швидко рухається та розмовляє.
- Людина стає блідою або червоніє.
Якщо наявні ці характеристики працівник поліції відсторонює особу від керування автомобілем, а також проводить огляд на те чи дійсно людина п’яна. При цьому особа має право доручити керування автомобілем довіреній особі.
Якщо особа відмовляється пройти огляд, то для неї настає відповідальність, яка передбачена під час керування під впливом алкоголю.
Право на проведення огляду мають:
- Поліціант, в місці де він зупинив автомобіль.
- Лікар, якщо водій відмовляється пройти огляд або якщо ж він не згідний з результатом огляду.
Адвокат за 130 статтею допоможе вам при виникненні такої неприємної ситуації, тому радимо залучитися підтримкою фахівця. Самостійно захистити свої права доволі важко особі, яка не має досвіду та освіти. Тому, краще відразу звернутись до фахівця.
Адвокат за 130 статтею проаналізує всі обставини справи та проконсультує; підготує необхідний пакет документів для того, щоб оскаржити протокол або постанову; проаналізує судову практику; підготує заперечення та клопотання; візьме участь під час розгляду справи; отримає рішення суду.