Закінчила університет за спреціальністю "Облік та оподаткування", працюю бухгалтером в юридичній установі
За неправильне паркування водіям виписують штраф за порушення правил паркування.
- Розмір штрафу за паркування під знаком зупинка або стоянка заборонена становить 340 гривень, хоча в деяких випадках він може сягати до 680 гривень (коли стоянка перешкоджає дорожньому руху) та навіть до 1020-1700 (коли зупинка або стоянка здійснюється водіями, що не мають посвідчення інваліда, на місці призначеному для тих хто має посвідчення інваліда, або здійснює перевезення людей з інвалідністю).
- Якщо оплата штрафу за паркування здійснюється водієм, що порушив паркування, протягом 10 днів, то розмір штрафу зменшується вдвічі.
- Якщо штраф не оплатити протягом місяця, то він стягується примусово Державною виконавчою службою, тільки оплата вже буде у подвійному розмірі.
Штраф за паркування частіше за все виписує інспектор з паркування, вони й здійснюють контроль за правильним паркуванням, хоча отримати штраф за порушення паркування або стоянки можна і від працівника поліції.
- Перевірити наявність штрафу, на даний час, можна онлайн в електронному кабінеті для водіїв, в застосунку «Дія», або в Приват-24.
- Перевірку на наявність штрафу можна здійснити згідно з такими даними РНОКПП водія АБО серія та номер постанови та номер транспортного засобу АБО серія та номер техпаспорта і номер транспортного засобу.
- Якщо інформація про порушення правил стоянки або паркування підтверджена, то оплату можна здійснити також в цих застосунках.
- Оплата штрафу за порушення правил паркування здійснюється за місцем реєстрації власника транспортного засобу до державного казначейства.
- Давайте детальніше розглянемо що належить до поняття неправильне паркування, а точніше неправильна стоянка.
- Тому що згідно з правилами дорожнього руху поняття неправильне паркування не існує, є тільки поняття неправильна стоянка.
До неправильної стоянки відноситься стоянка:
- у місцях де є відповідні знаки що забороняють стоянку або зупинку;
- у місцях де стоянка, зупинка перешкоджають рух транспортним засобам;
- у місцях це транспортний засіб здійснює перешкоду руху для пішоходів;
- у зонах небезпечних поворотів поза населеними пунктами;
- яка відбулася на газонах або тротуарах;
- у місцях ближче п’яти метрів від сміттєвих баків.
Варто зазначити що зупинкою вважається скасування руху до п’яти хвилин, іноді це необхідно для висадки пасажирів.
На відміну від зупинки стоянкою вважається припинення руху більше ніж на п’ять хвилин.
Хочу звернути Вашу увагу на те, що бувають випадки коли працівники поліції штрафують водіїв за паркування незаконним шляхом, тобто вони не завжди є об’єктивними й суперечать правилам закону.
У такому випадку водій має право протягом 10 днів оскаржити виписаний йому штраф про здійснення неправильної стоянки.
Для того, щоб процес оскарження розпочався швидше краще звернутися зразу до суду та за допомогою до кваліфікаційного адвоката.
Адже позовна заява має бути правильно оформлена, згідно з законодавством.
Також має бути вказана причина чому ви не згідні з отриманням штрафу.
І найголовніше – перед тим, як підписувати рішення про порушення правил паркування, обов’язково прочитайте те, що Вам дають підписувати, щоб можна було його потім оскаржити.