Детальніше
МОБІЛІЗАЦІЯ ЗАСУДЖЕНИХ
8 травня 2024 року проголосовано Верховною Радою України, підписано Головою Верховної Ради України та направлено на підпис Президенту України законопроект, яким буде внесено зміни до законодавчих актів України з метою запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності.
Хто може бути звільнений від відбування покарання з метою участі у збройному захисті країни?
Відповідно до внесених змін у законодавство України, суд зможе умовно-достроково звільнити засуджених осіб від відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі з метою проходження ними військової служби за контрактом.
Яку категорію осіб суд не зможе звільнити від відбування покарання з метою захисту країни?
Суд не зможе звільнити від відбування покарання з метою захисту країни осіб, засуджених за:
1. вчинення злочинів проти основ національної безпеки України;
2. вчинення умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством,
3. вчинення особливо тяжких корупційних кримінальних правопорушень;
4. за вчинення кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (статті 152–156-1 ККУ);
5. за злочини, пов’язані з вчиненням терористичних актів ( статті 258-258-6 ККУ);
6. посягання на життя працівника правоохоронного органу або військовослужбовця ( ст. 348 ККУ):
7. прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займала особливо відповідальне становище.
Які вимоги для умовно-дострокового звільнення засуджених з метою збройного захисту країни за контрактом?
Суд може звільнити засуджену особу від відбування покарання з метою збройного захисту країни якщо особа не лише виявила таке бажання, а й відповідає таким вимогам:
1. Особи, які досягнуть віку, встановленого статтею 22 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», не раніше ніж за три роки;
2. Мають здоров’я, яке відповідає медичним критеріям для служби в армії;
3. Успішно пройшли відбір на професійну придатність та психологічну стійкість;
4. Володіють необхідним рівнем фізичної готовності для виконання військових завдань.
Особи, звільнені від відбування покарання і мобілізовані за контрактом проходять військову службу виключно у спеціалізованих підрозділах військових частин.
Правова допомога у процесі умовно-дострокового звільнення засуджених від відбування покарання з метою проходження військової служби
Юридичний сервіс «Консультант» надає юридичні послуги засудженим у справах умовно-дострокового звільнення від відбування покарання з метою проходження військової служби за контрактом та захисту країни зі зброєю в руках.
Юридичний сервіс «Консультант надаватиме юридичний супровід процесу звільнення з місць відбування покарання, який може включати:
1. подання заяви до установи виконання покарань, у порядку, встановленому Мінюстом ( консультація адвоката, допомога адвоката онлайн, правовий аналіз ситуації );
2. юридичне консультування та супровід під час проходження первинного медичного огляду (може знадобитись консультація юриста, юрист онлайн, юридичний висновок, перевірка документів юристом );
3. представництво інтересів засудженого під час розгляду установою виконання покарань заяви про представлення до УДЗ.
4. представлення інтересів засудженого під час проходження військово-лікарської комісії.
5. представлення інтересів засудженого під час розгляду судом клопотання установи виконання покарань про умовно-дострокове звільнення (може знадобитись представлення інтересів в суді, аналіз документів, правовий висновок адвоката ) .
Ті, хто був звільнений з місць позбавлення волі для служби в армії, отримують статус військовослужбовців з усіма передбаченими законом правами та обов’язками, включаючи соціальний захист та відповідальність.