Детальніше
Президент вніс до парламенту законопроєкти про продовження дії воєнного стану та мобілізації.
6 травня, Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» (№ 11234 ) та законопроєкт про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» (№ 11235). Про це йдеться в картках законопроєктів на сайті Верховної Ради.
Вказаними проєктами пропонується, зокрема, продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів – з 14 травня до 11 серпня 2024 року .
Законопроєкти №№ 11234 та 11235 скеровано на розгляд у Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Нагадаємо:
Воєнний стан є особливим правовим режимом, який може бути запроваджений на всій території України або в окремих її частинах за певних умов. Основними підставами для його введення можуть бути збройна агресія, загроза нападу, або небезпека державній незалежності та територіальній цілісності України.
Рада національної безпеки і оборони України надає Президенту пропозиції щодо введення воєнного стану. Після розгляду цих пропозицій Президент видає указ про введення воєнного стану, який протягом двох днів розглядається і затверджується Верховною Радою України. З цією метою Верховна Рада збирається без попереднього скликання.
Затверджений указ негайно оголошується через засоби масової інформації. Україна також оперативно інформує Генерального секретаря ООН та держави-учасниці Міжнародного пакту про громадянські і політичні права про параметри введеного надзвичайного стану.
В умовах правового режиму воєнного стану військовим командуванням виступають: Головнокомандувач Збройних Сил України, Командувач об'єднаних сил Збройних Сил України, командувачі видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, командувачі (начальники) органів військового управління, а також командири з'єднань і військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України.Можливо, Вам будуть цікаві наступні статті: консультація адвоката консультація юриста аналіз документів правовий аналіз ситуації письмова консультація перевірка документів юристом юристи документи допомога адвоката онлайн адвокат онлайн юридичний висновок правовий висновок адвоката юрист онлайн
Перше рішення про запровадження воєнного стану в 10 областях України було прийняте 26 листопада 2018 року у зв'язку з актом збройної агресії Російської Федерації в районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а також через загрозу широкомасштабного вторгнення збройних сил Російської Федерації.
24 лютого 2022 року, у відповідь на військову агресію Російської Федерації проти України, Президент України видав Указ № 64/2022 про введення воєнного стану на території всієї країни.Варто зауважити, що вичерпний перелік конституційних прав і свобод людини і громадянина, які тимчасово обмежуються у зв’язку з введенням воєнного стану із зазначенням строку дії цих обмежень, а також тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень повинен зазначатися в указі Президента України про введення воєнного стану.
У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану, з 24 лютого 2022 року тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені Конституцією України.