Детальніше
ЗАПОВІТ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ
Згідно з рішенням Уряду, військовослужбовцям надано право визначити одержувачів одноразової фінансової допомоги у разі їх смерті
Таким чином, 14 травня 2024 року Кабінет Міністрів постановою №550 затвердив процедуру та терміни передачі військовослужбовцем оригіналу особистого розпорядження командирові військової частини чи керівнику підрозділу для зберігання в особовій справі.
Особисте розпорядження, яке стосується виплати одноразової допомоги у разі смерті, тепер можуть складати не тільки військовослужбовці, а й військовозобов’язані та резервісти, які беруть участь у навчальних чи спеціальних зборах, або проходять службу у військовому резерві. Вони мають право визначити особу (осіб), якій (яким) буде виплачена допомога, та вказати частку кожної з них у відсотках.
Особисте розпорядження оформлюється письмово у довільній формі з вказівкою військового звання, повного імені, дати народження, місця проживання чи перебування, ідентифікаційного коду, а також місця і часу його складання.
У документі обов’язково зазначається частка від суми допомоги, яка належить до виплати, та особа, якій будуть здійснюватися виплати. Також у розпорядженні можуть бути вказані дані про військову частину, до якої призваний військовослужбовець, номери засобів зв’язку, електронні адреси.
Підпис на документі засвідчується командиром частини або нотаріусом. Оригінал розпорядження передається командирові на зберігання в день підтвердження підпису або протягом десяти днів після цього (якщо підпис засвідчується нотаріусом), про що робиться запис на копії. Копія залишається у військовослужбовця, військовозобов’язаного чи резервіста.
Після засвідчення підпису оригінал документа реєструється та передається до служби діловодства, де він або зберігається у ТЦК, або долучається до особової справи військовослужбовця СБУ чи іншого органу, крім Збройних Сил.
Зміст особистого розпорядження є конфіденційним, і його розголошення особами, які мають до нього доступ, заборонено. Документ відправляється до ТЦК у спеціальному конверті або пакуванні, що забезпечує конфіденційність інформації.
У разі скасування або зміни розпорядження, військовослужбовець подає новий документ або рапорт командирові.
Ця постанова КМУ, теоретично, спрощує процес для родичів загиблих військовослужбовців.
Нагадаємо, що раніше Кабмін надав держслужбовцям можливість вказувати одержувачів одноразової допомоги у разі смерті, згідно з постановою від 2 квітня №375. Так, держслужбовці та працівники критичної інфраструктури мають право оформити особисте розпорядження у письмовій формі про виплату одноразової допомоги за шкоду життю та здоров’ю особам за їх вибором, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках. Це дозволяє забезпечити фінансову підтримку обраним особам у випадку непередбачених обставин.
Професійна правова допомога, яку може надати адвокат під час виконання військового обов’язку
Адвокати, які спеціалізуються на військових питаннях, можуть надавати широкий спектр професійної правової допомоги під час виконання правил військового обліку та мобілізації. Ось деякі з основних послуг, які вони можуть запропонувати:
1. Юридичні консультації з військового законодавства. Аналіз документів та консультація адвоката необхідні для визначення обсягу порушених прав і обрання способів для їх захисту та відновлення.
2. Правова допомога у питаннях постановки на військовий облік та зняття з нього.
3. Консультування з приводу проходження медичної комісії та оскарження її результатів.
4. Юридичний захист при звинуваченні в ухиленні від мобілізації.
5. Звільнення та пом’якшення відповідальності за порушення правил мобілізації.
6. Підготовка заяв, звернень, запитів та інших необхідних документів до відповідних органів. Перевірка документів юристом необхідна для з’ясування які права порушені.
7. Супровід у ТЦК (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки).
8. Правова допомога у постановці на військовий облік, одержанні відстрочки та звільнення від військової служби. Правовий висновок адвоката забезпечить правильність обраного способу захисту порушених прав.
Ці послуги можуть бути особливо важливими у воєнний час, коли дотримання прав та законних інтересів осіб, які вже несуть службу, а також тих, хто лише запрошується на службу, набуває особливої актуальності. Військові адвокати можуть допомогти забезпечити, щоб права та інтереси осіб, які залучені до мобілізації, були належно захищені, а також допомогти у випадках, коли виникають складнощі або суперечності з військовими органами чи законодавством.
Юридичний сервіс «Консультант» надає послугу «допомога адвоката онлайн».
Юридичний сервіс "Консультант" надає правову допомогу у будь-якій ситуації. Наші юристи, провівши правовий аналіз ситуації, забезпечать представлення інтересів в органах державної влади або суді, візьмуть участь у судовому засіданні у будь-якому місті України. Правовий захист адвокатом є гарантією якісного захисту ваших прав та інтересів.