Детальніше
Набрання чинності нових правил подання заявки на промисловий зразок в Україні: важливий крок до євроінтеграції та захисту інтелектуальної власності
1 травня 2024 року в Україні набрав чинності наказ Міністерства економіки «Про затвердження Правил складання і подання заявки на промисловий зразок та проведення експертизи заявки на промисловий зразок і міжнародної реєстрації промислового зразка» № 6237 від 7 березня 2024 року. Цей документ, який регулює процес подання заявок та проведення експертизи промислових зразків, став черговим кроком на шляху до зміцнення системи захисту інтелектуальної власності в Україні.
Основні положення наказу
Наказ Міністерства економіки № 6237 визначає:
- Правила подання заявки на промисловий зразок:
- Процедуру складання та подання заявки.
- Вимоги до змісту заявки та її оформлення.
- Перелік документів, які потрібно надати:
- Основні та додаткові документи, необхідні для подання заявки.
- Вимоги до документів та їх змісту.
- Процедура проходження експертизи:
- Етапи та строки проведення експертизи.
- Критерії оцінки заявок.
- Порядок внесення змін до заявки та подання додаткових матеріалів.
Підтримка та оцінка міжнародної спільноти
Зусилля України в сфері захисту інтелектуальної власності отримали високу оцінку з боку Сполучених Штатів Америки. У звіті USTR 2024 року відзначено значний прогрес, досягнутий Україною, незважаючи на складні умови, спричинені війною. Така позитивна оцінка є свідченням ефективності заходів, які впроваджуються українським урядом для підтримки бізнесу та захисту інноваційних рішень.
Роль нових правил у розвитку бізнесу
За словами заступника міністра економіки України Віталія Кіндратіва, ухвалення нового порядку допоможе виробникам продукції швидко та легко зареєструвати дизайн своїх виробів, захистивши їх від копіювання. Це, в свою чергу, сприятиме розвитку бізнесу, надаючи змогу підприємцям спокійно розвивати свій бізнес та впроваджувати нові продукти на ринок.
«Міністерство активно працює над розширенням можливостей бізнесу для використання інструментів охорони креативних рішень. Зовнішній вигляд промислових виробів відіграє ключову роль у просуванні продукції на ринку. Тому створення швидкого та прозорого механізму реєстрації прав на промислові зразки має сприяти бізнесу в отриманні охорони та виведенні своїх інноваційних продуктів на ринок. Оновлені Правила містять новели щодо електронного документообігу, а також включають положення, які дозволятимуть бізнесу оперативно управляти та комерціалізувати цей інтелектуальний актив ще на стадії реєстрації», — зазначив Віталій Кіндратів.
Євроінтеграційне значення нових правил
Важливість затвердження нових Правил також підкреслила очільниця ІР-офісу Олена Орлюк. Вона наголосила на значенні цих змін у контексті виконання рекомендацій Європейської комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року.
«Планом заходів з виконання рекомендацій Європейської комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року, визначено необхідність прийняття актів щодо проведення експертизи заявок на промислові зразки з метою приведення підзаконних актів України до EU acquis у червні 2024 року. Тож прийняття відповідних Правил є черговим свідченням своєчасного виконання Україною євроінтеграційних зобов’язань», — заявила Олена Орлюк. Можливо, Вас зацікавлять наступні статті:консультація адвокатаконсультація юриста аналіз документів правовий аналіз ситуації письмова консультація перевірка документів юристом юристи документи опомога адвоката онлайн адвокат онлайн юридичний висновок правовий висновок адвоката юрист онлайн
Додаткові положення щодо безпеки
Нові Правила також містять положення щодо безпеки та запобігання можливим зловживанням. Зокрема, ІР-офіс має право відмовити в державній реєстрації промислового зразка, якщо заявник або автор пов'язаний з державою-агресором. Це положення спрямоване на захист національних інтересів і безпеки України в умовах війни.
Висновок
Набрання чинності новими правилами подання заявки на промисловий зразок є важливим кроком для України на шляху до зміцнення системи захисту інтелектуальної власності та підтримки бізнесу. Ці зміни не тільки полегшують процес реєстрації промислових зразків, але й сприяють євроінтеграції України, що є важливим елементом у розвитку економіки та забезпеченні конкурентоспроможності українських підприємств на міжнародному ринку.