Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Відповідно до п. 77.1 Податкового кодексу України документальна планова перевірка має бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний фінансовий рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитись планові перевірки.
Пунктом 77.2 Податкового кодексу України встановлено, що платники податків, які є схильними до несплати податків і зборів з порушенням вимог законодавства, включаються до планового графіка, який контролюється ДФС.
Періодичність перевірок визначається ступенем небезпеки діяльності платника податків.
Державна фіскальна служба України визначила порядок формування та затвердження плану-графіка, а також перелік ризиків та їх класифікацію за ступенем.
Згідно з Законом введені нові підстави для включення до плану-графіка проведення документальних планових перевірок, якщо платник відповідає хоча б одному з таких критеріїв (на підставі показників, сформованих за підсумками 2021 року):
- - податок на прибуток на 50 і більше відсотків нижчий, ніж податок для аналогів даної галузі.
- Сплата ПДВ на 50 і більше відсотків нижча, ніж сплата податку в тій же галузі. Цей критерій не поширюється на платників податку, діяльність яких пов’язана з вивезенням за межі митної території України товарів, що становлять не менше 25% від загального обсягу постачання та мають сплачений податок на прибуток у розмірі не менше 50% податку на прибуток у відповідна галузь.
- Заборгованість в 2 рази більша за готівку;
- Сплата податків пряма або непряма залежно від нарахування податковим агентом коштів або доходу юридичної особи із заробітної плати, меншої за середню заробітну плату працівників у цій же галузі та регіоні.
(для приватних підприємців) загальна вартість витрат у податковій декларації про майно та доходи становить 75 відсотків або більше від загального річного доходу, зазначеного в декларації, за умови, що загальний річний дохід;
- отримані від провадження підприємницької діяльності на загальну суму 10 мільйонів і більше гривень.
План-графік перевірок може змінюватися щомісяця, але податкові органи можуть розпочати перевірку за новими підставами не раніше ніж через два місяці з дня оприлюднення оновленого плану-графіка.
Рівень сплати відповідного податку за галузями та середня заробітна плата за галуззю (галузь визначається згідно з КВЕДДК 009:2010) оприлюднюються на офіційному веб-сайті ДПСУ протягом 10 днів з дня набрання чинності Законом № 100. 3453.
В подальшому метрики позитивних тенденцій будуть закладені при створенні плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2024 рік:
а) ставки сплати податку на прибуток та ПДВ у відповідній галузі за наступні дев’ять місяців 2023 року такі: якщо податковим періодом для податку на прибуток платника податку є календарний рік, на початку року показники за попередній рік , 2022 р., буде розглянуто.
б) сума нарахування та/або сплати податку податковим агентом — офіційною організацією, яка отримує доходи із заробітної плати за наступні 9 місяців 2023 року. Після закінчення граничних строків подання податкового розрахунку доходу, отриманого (сплаченого) платниками податку, в тому числі суми утриманого з них податку, а також єдиного внеску за ІV квартал 2023 року будуть розглянуті показники за чотири квартали 2023 року.
Зауважте, що якщо ваша корпорація відповідає вимогам, зазначеним у плані розкладу, це не обов’язково означає, що вас буде негайно додано до плану (воно може бути додано не відразу або взагалі не додано). Як наслідок, ми очікуємо, що більшість матиме достатньо часу, щоб перевірити свої записи самостійно або за допомогою аудиторської компанії (головним чином для періоду 2021-23), таким чином можна зменшити ризики додаткових комісій . Якщо під час воєнного стану особа є правильною, то покарання не застосовується.
Додатково звертаємо увагу платників податків, перевірки яких проходили 24 лютого 2022 року, але не були завершені на цю дату: для тих, на яких мораторій вже не поширюється, перевірки поновлюються на невикористаний період.
Ті, хто отримують виплату в умовах мораторію, також підлягають перевірці щодо нарахування та сплати ЄСВ (п. 9-25 розділу VIII Закону про ЄСВ від 12.01.2023).
Юридичний сервіс "Консультант" для захист бізнесу підбере фахового юрист для бізнесу для юридичний супровід бізнесу при проведення перевірок. На сьогоднішній день для правовий захист бізнесу необхідний корпоративний юрист.