Детальніше
активний та цілеспрямований військовий юрист зі стажем понад 4 роки
СИТУАЦІЯ
До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) звернулись 2 особи зі скаргою на роботодавця одного з підприємств міста Покровськ щодо відмови у офіційному працевлаштуванні.
КОМЕНТАР
Відповідно до частини 4 статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Так, нормою абзацу другого частини другої статті 265 КЗпП передбачено, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час або за трудовим договором з нефіксованим робочим часом у разі фактичного виконання роботи протягом усього робочого часу, установленого на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.
Вчинення такого порушення повторно протягом двох років з дня виявлення порушення карається у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.
Легальні трудові відносини гарантують вагомі переваги безпосередньо працюючим. Під час неоформлених трудових відносин працівник позбавлений будь-яких гарантій на безпечну та здорову працю, своєчасну виплату заробітної плати, надання відпусток, виплат в разі хвороби, нещасного випадку та професійного захворювання, виплат по безробіттю, та у подальшому як наслідок пенсійного забезпечення.
Можливо Вам цікаво прочитати статті на такі теми: стягнення боргу із зарплати стягнення зарплати через суд стягнення заборгованості із зарплати стягнення заробітної плати стягнення заробітної плати у судовому порядку стягнення заробітної плати у судовому порядку стягнення заробітної плати через суд стягнення невиплаченої заробітної плати
Отже Держпраці вкотре звертає увагу, що за порушення законодавства про працю з питань оформлення трудових відносин передбачено відповідальність.
Так, інспектором праці було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцем щодо ефективних способів дотримання законодавства та запобігання можливим його порушенням у подальшому, що допоможе уникнути у подальшому незаконних дій та відповідальності за ці порушення.
В результаті чого роботодавцем було поновлено права працівників та прийнято їх згідно з чинними вимогами законодавства. стягнення невиплаченої заробітної плати стягнення заборгованості із заробітної плати
Міжрегіональне управління вкотре закликає всіх роботодавців працювати в межах закону, а працівників бути не байдужими до себе та не ставати добровільно жертвами незадекларованої праці.