Детальніше
ЧИ ЗАЦІКАВЛЕНА ДЕРЖАВА ВТРАЧАТИ КОШТИ В ПРОЦЕДУРАХ БАНКРУТСТВА?
Проєкт Закону України "Про внесення змін до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України щодо адміністративної юрисдикції спорів, стороною в яких є платник податків, щодо якого порушено справу про банкрутство" (реєстр. № 11128) викликав активні обговорення серед фахівців та громадськості. Ініціатори цього законопроєкту переконані у необхідності внесення змін, які визначили б адміністративні суди як компетентних для вирішення спорів між платниками податків та контролюючими органами незалежно від їхнього статусу щодо банкрутства.
На перший погляд, такий крок може здатися логічним, оскільки спори між платниками податків та державними органами виникають часто і можуть мати серйозні наслідки для обох сторін. Проте, варто ретельно проаналізувати всі наслідки, які можуть виникнути внаслідок прийняття такого закону.
Одним з аргументів, які висувають ініціатори, є необхідність врегулювання неузгодженості з визначенням юрисдикції спорів, в яких однією із сторін є платник податків, але справа порушена про банкрутство. Проте, варто пам'ятати, що система судової влади в Україні має свою ієрархію, і рішення про те, який суд буде компетентним для розгляду певного типу справ, має свою логіку.
Зокрема, у сфері банкрутства існує велика кількість питань, які пов'язані з правами та інтересами кредиторів, в тому числі й держави. Прийняття законопроєкту, який передбачає розгляд податкових спорів в адміністративних судах, може ускладнити процес розгляду справи про банкрутство, а також порушити баланс інтересів різних сторін.
Наприклад, у разі банкрутства платника податків, держава як кредитор може мати певні вимоги щодо погашення податкового боргу. Якщо податковий спір буде вирішуватися в адміністративному суді, це може призвести до виникнення проблем з погашенням боргу або заборгованості перед державним бюджетом.Можливо, Вас зацікавлять наступні статті: консультація адвоката, консультація юриста, аналіз документів, правовий аналіз ситуації, письмова консультація, перевірка документів юристом, юристи документи, допомога адвоката онлайн, адвокат онлайн, юридичний висновок, правовий висновок адвоката, юрист онлайн.
Крім того, важливо врахувати, що суди різних юрисдикцій можуть мати різний досвід та розуміння складних податкових питань. Розгляд податкових спорів у спеціалізованих судах може забезпечити більш якісне і об'єктивне рішення, а також сприяти уникненню непорозумінь і конфліктів між сторонами.
Отже, перед прийняттям рішення про внесення змін до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України щодо адміністративної юрисдикції спорів, стороною в яких є платник податків, щодо якого порушено справу про банкрутство, необхідно провести ретельний аналіз всіх наслідків цього кроку та врахувати інтереси всіх зацікавлених сторін. Важливо забезпечити баланс між правами кредиторів, у тому числі держави, та інтересами боржника, а також забезпечити ефективний та справедливий розгляд податкових спорів відповідно до закону.