Детальніше
Обов’язки адвоката у кримінальних справах
ЗаголовокЗавдання захисника у кримінальному провадженні
Згідно Статті 47 КПК, захисник має використовувати передбачені законом засоби захисту для забезпечення дотримання прав, свобод і законних інтересів підозрюваного або обвинуваченого. Його завдання включає спростування підозри чи обвинувачення, а також виявлення обставин, які можуть пом’якшити або виключити кримінальну відповідальність підозрюваного або обвинуваченого.
Обов’язок брати участь у процесуальних діях
Захисник зобов’язаний брати участь у процесуальних діях разом із підозрюваним або обвинуваченим. Якщо він не може прибути в призначений строк, він повинен завчасно повідомити слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд або, якщо він призначений органом (установою), уповноваженим законом на надання безоплатної правової допомоги, також цей орган (установу) про причини своєї неможливості прибуття.
Якщо захисник був завчасно попереджений про проведення певної процесуальної дії, і підозрюваний або обвинувачений не заперечує проти проведення цієї дії за відсутності захисника, то таке неприбуття захисника не може бути підставою для визнання цієї процесуальної дії незаконною, за винятком випадків, коли участь захисника є обов’язковою.
Якщо ж підозрюваний або обвинувачений заперечує проти проведення процесуальної дії за відсутності захисника, проведення цієї дії відкладається або залучається інший захисник.
Обов’язок дотримання адвокатської таємниці
Згідно Статті 47 КПК, адвокат (захисник) не має права розголошувати відомості, які стали йому відомі у зв’язку з участю в кримінальному провадженні і становлять адвокатську або іншу охоронювану законом таємницю без згоди підозрюваного або обвинуваченого.
Захисник має право відмовитися від виконання своїх обов’язків лише у випадках:
1. Якщо є обставини, які згідно з КПК виключають його участь у кримінальному провадженні.
2. Незгоди з підозрюваним або обвинуваченим щодо вибраного ним способу захисту, за винятком випадків обов’язкової участі захисника.
3. Умисного невиконання підозрюваним або обвинуваченим умов укладеного з захисником договору, яке проявляється, зокрема, у систематичному недодержанні законних порад захисника, порушенні вимог КПК тощо.
4. Якщо він свою відмову мотивує відсутністю належної кваліфікації для надання правової допомоги у конкретному провадженні, що є особливо складним.
Обмеження у здійсненні захисту інших осіб
Згідно зі статтею 46 Кримінального процесуального кодексу, захисник не може взяти на себе захист іншої особи або надавати їй правову допомогу, якщо це суперечить інтересам особи, якій він надає або раніше надавав правову допомогу.
Захисник на окрему процесуальну дію
Згідно зі статтею 53 Кримінального процесуального кодексу, залучення захисника для проведення окремої процесуальної дії передбачає, що тимчасовий захисник має такі ж права й обов’язки, що й основний захисник. Захисник окремої процесуальної дії, як до процесуальної дії, так і після неї, має право зустрічатися з клієнтом з метою підготовки до захисту чи обговорення його результатів.
Захисник не має обов’язку надалі здійснювати захист у всьому кримінальному провадженні або на окремій його стадії після проведення окремої процесуальної дії.
Захисник може мати інші процесуальні права та обов’язки, які залежать від стадії кримінального провадження та конкретної ситуації. Наприклад, за наявності підстав для проведення експертизи, він може самостійно укласти угоду з експертом на договірних умовах або клопотати про залучення експерта слідчим суддею (статті 243 та 244 КПК).
Юридичний сервіс "Консультант" надає правову допомогу у будь-якій ситуації. Наші юристи, здійснять правовий аналіз ситуації, зроблять всебічний аналіз документів, підготують юридичний висновок та забезпечать представлення інтересів клієнта в органах державної влади або суді, візьмуть участь у судовому засіданні у будь-якому місті України. Консультація адвоката та правовий захист адвокатом є гарантією якісного захисту ваших прав та інтересів.
Юридичний сервіс «Консультант» надає послугу « допомога адвоката онлайн ».