Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Оскарження рішення ДФС про виключення з реєстру платників єдиного податку
Згідно з п. 56.2 ст. 56 Податкового кодексу України рішення ДФС про виключення з реєстру платників єдиного податку може бути оскаржене в адміністративному порядку.
Контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, з урахуванням вимог п. 56.9 ст. 56 Податкового кодексу України зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.
Якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків не надсилається платнику податків протягом 20-денного строку або протягом строку, продовженого за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначених строків (п. 56.9 ст. 56 Податкового кодексу України).
На цьому етапі завершується адміністративне оскарження рішень податкових органів.
Згідно зі ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України кожен може оскаржити в суд рішення контролюючого органу.
Для звернення суб’єкта владних повноважень до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк (ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України), який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб’єкту владних повноважень право на пред’явлення визначених законом вимог.
Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов’язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк (ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України), який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.
У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (ч. 2 ст. 171, ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України).
Подання відзиву є правом, а не обов’язком сторони (ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України). У відзиві відповідач спростовує доводи позивача згідно зі ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України. Здійснюючи своє право не подавати відзиву, відповідач, переконаний у твердості своєї правової позиції, такою дією сприяє скороченню судового розгляду як мінімум на 40 днів (ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України).
Слухання призначається після отримання відзиву і заперечення на відзив. Після збігу строку на надання відзиву подати його можна лише у разі задоволення клопотання про подовження строку.
Платник податку має усвідомити, то написання заперечення знову відтерміновує початок розгляду справи як мінімум на 40 днів.
Рішення суду першої інстанції про відмову в задоволенні позову можна оскаржити в апеляційному і касаційному порядку. Правові позиції Верховного Суду та поточну судову практику з питань відновлення в Реєстрі платників єдиного податку можна знайти серед документів, пов’язаних з п. 56.2 ст. 56 та п. 299.11 ст. 299 Податкового кодексу України.
Юридичний сервіс «Консультант» надасть фахову консультація юриста з податкових питань також сервіс може надати консультація податкового юриста онлайн.
Юрист у сфері податкового права надасть фахову консультація податкового юриста, а також сформує дієву правову позицію та підготовить відповідні документи для оскарження рішення ДФС про виключення з реєстру платників єдиного податку. Допомога податкового юриста при вирішенні подібних питань буде доречною.