Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Відповідно до п. 56.1 Податкового кодексу України рішення контролерів платник податків може оскаржити в адміністративному чи судовому порядку.
Не підлягають адміністративному оскарженню рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, оскаржені платником податку в судовому порядку (п. 4 Порядку розгляду скарги, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11 грудня 2019 р. № 1165).
Відповідно до п. 56.23.1 Податкового кодексу України скаргу на рішення про блокування податкової накладної/розрахунку коригування необхідно подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику. Відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Про Державну фіскальну службу України» від 21 травня 2014 р. № 236 таким органом є Державна фіскальна служба України.
Строк подання скарги становить 10 календарних днів з дня набрання чинності рішенням комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 3 Порядку розгляду скарги).
Скарга подається платником податку в електронній формі засобами електронного зв’язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном
Пунктами 10-11 Порядку розгляду скарги встановлено вимоги до скарги та додаткові документи, які додаються до скарги.
Згідно із п. 7 Порядку розгляду скарги скарга у день її надходження реєструється Державній фіскальній службі.
За результатами розгляду скарги комісія центрального рівня у строк, визначений п. 56.23 ст. 56 Кодексу (10 днів), приймає одне з таких рішень:
задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;
залишає скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі без змін.
Державна фіскальна служба задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за наявності підстав та їх належного обґрунтування.
Скарга залишається без розгляду у разі, коли до прийняття рішення комісією до зазначеної комісії надійшла заява платника податку про відмову від поданої ним скарги.
Оскарження після залишення скарги без задоволення комісією центрального рівня можливе лише у судовому порядку.
Відповідно до п. 16 Порядку розгляду скарги, Рішення за результатами розгляду скарги набирає чинності з дня його прийняття.
Залежно від того, яке рішення було прийнято Державною фіскальної служби (залишення скарги без задоволення або її задоволення) процедуру оскарження буде або завершено, або продовжено в судовому порядку.
Відповідно до положень ч. 5 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії або бездіяльність суб’єктів владних повноважень.
За загальним правилом, встановленим ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, строк звернення до адміністративного суду становить 6 місяців.
Розмір судового збору, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закон України «Про судовий збір», становить 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб за позов немайнового характеру юридичної особи.
Розгляд і подальше рішення суду буде залежати від обставин справи. Для повноти дослідження судом обставин справи необхідно зібрати всі наявні докази відповідно до глави 5 розділу І Кодексу адміністративного судочинства України.
Залежно від прийнятого рішення можливе подальше оскарження в інших інстанціях.
Правові позиції Верховного Суду та поточну судову практику з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування можна знайти серед документів, пов’язаних з п. 56.23.1 Податкового кодексу України.
Після успішного завершення оскарження податкова накладна/розрахунок коригування реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Юридичний сервіс «Консультант» надасть фахову консультація юриста з податкових питань також сервіс може надати консультація податкового юриста онлайн.
Юрист у сфері податкового права надасть фахову консультація податкового юриста, а також сформує дієву правову позицію та підготовить відповідні документи для оскарження рішень про блокування податкової накладної/розрахунку коригування. Допомога податкового юриста при вирішенні подібних питань буде доречною.