Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Порядок оскарження дій державного виконавця про накладення арешту на майно
Відповідно до ч. 5 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Частиною 3 ст. 74 Закону встановлена можливість оскарження і до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, однак зазвичай такі скарги не результативні.
- За вимогами ч. 4 ст. 74 Закону скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити:
1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається;
2) повне найменування (прізвище, ім’я та по батькові) та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім’я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником;
3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина);
4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону;
5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
Обґрунтування скарги буде залежати від фактичних обставин конкретної справи.
Суд може залишити скаргу без задоволення чи задовольнити її.
Відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону постанова про зняття арешту виноситься виконавцем не пізніше наступного робочого дня після надходження до нього рішення суду.
Відповідно до ст. 9 Закону відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, або за заявою сторони, при наявності підстав.
Юрист чи адвокат Юридичного сервісу «Консультант» допоможе вирішити питання щодо зняття арешту шляхом при досудове врегулювання спорів так і судове врегулювання спорів, а інколи і домогтися і зменшення боргу. Фахівці нашого сервісу проконсультують та допоможуть у вирішенні таких питань як підготовка мирової угоди з кредитором, зняття арешту з нерухомості , банкрутство фізичної особи, захист від колекторів, тощо.